Ten gadżet pozwoli twojemu psu zadwonic do ciebie

Ten gadżet pozwoli twojemu psu zadwonic do ciebie
Źródło zdjęć: © Petcube
Bolesław Breczko

08.01.2018 17:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inteligentne urządzenia i aplikacje dla czworonogów to już nie nowość. Kamery, czujniki czy urządzenia pozwalające na zdalną zabawę znane są już od kilku lat. Teraz jednak pojawiło się coś nowego. To swojego rodzaju telefon dla psów. Dzięki niemu będą mogli zadzwonić do swoich właścicieli.

Petcube to firma, która tworzy urządzenia do zdalnej zabawy i opieki nad domowymi zwierzakami. Są to w tej chwili Petcube Bites i Petcube Play. Jedno urządzenie pozwala na rzucanie przekąsek, a drugie na zdalną zabawę i interakcję z pupilem. Teraz Petcube idzie krok dalej i prezentuje inteligentną technologię dzięki której zwierzaki będą mogły dzwonić do swoich właścicieli.

Kamery, które znajduja się w Petcube Bites i Play dostaną aktualizacje, która wyposaży je w sztuczną inteligencję. Gdy pies lub kot (lub inny pupil) znajdzie się przed obiektywem, to aparat nagra kilkusekundowe wideo, które następnie prześle właścicielowi. Ten będzie mógł je zapisać, udostępnić znajomym lub odpowiedzieć na telefon i nawiązać z podopiecznym wideokonwersacje.

Chociaz urządzeń, które pozwalaja na oglądanie swoich pociech przez smartfona jest sporo, to te od Petcube będą pierwszymi, które pozwolą zwierzętom na zainicjowanie kontaktu. Może w końcu poznamy czy popularne powiedzenie: If cats could call you, they wouldn't (jeśli koty potrafiły by dzwonić, to i tak by tego nie robiły). Aktualizacja urządzeń Petcube zapowiedziana jest na wiosnę 2018.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)