Telewizory LG na 2013 rok: 55-calowy OLED, 84-calowy Ultra HD i inne

Telewizory LG na 2013 rok: 55-calowy OLED, 84-calowy Ultra HD i inne15.02.2013 15:45
Telewizory LG na 2013 rok: 55-calowy OLED, 84-calowy Ultra HD i inne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

55-calowy telewizor OLED, pierwszy wprowadzony do masowej sprzedaży 84-calowy telewizor Ultra HD, a także telewizory 3D - przedstawiamy propozycje LG na 2013 rok.

55-calowy telewizor OLED

Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700). Ten zaawansowany telewizor został wyposażony w wyjątkową technologię WRGB OLED od LG. Dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel. Ponadto, LG OLED TV cechuje się nieskończenie dużym współczynnikiem kontrastu.

Premiera telewizora o rozdzielczości Ultra HD

Ekran 84-calowego telewizora Ultra HD zawiera 8 milionów pikseli (384. x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału o standardowej rozdzielczości HD. Ponadto, w tym roku firma LG wzbogaci linię telewizorów Ultra HD o dwa nowe modele, 55- oraz 65-calowy.

Telewizory z serii Smart TV

LG Cinema 3. Smart TV z oferty na rok 2013 zostały wyposażone w udoskonalony interfejs. W większości telewizorów oferowanych w tym roku zastosowano panele IPS, które cechują się szerokim kątem widzenia 178 stopni.

Układ 201. Triple XD Engine pozwala na lepsze i dokładniejsze przetwarzanie obrazu oraz regulowanie jego parametrów. Funkcja Super Contrast Booster maksymalnie zwiększa kontrast oraz jasność obrazu, poprzez odpowiednie sterowanie podświetleniem w różnych częściach ekranu. Dynamiczne skanowanie skraca czas reakcji wyświetlacza i eliminuje rozmycia w przypadku dynamicznych scen. Ponadto, aktywna redukcja szumów usuwa niepożądane zakłócenia.

Nowa linia telewizorów to także udoskonalona platforma Smart TV oraz przeprojektowany, bardziej intuicyjny pilot Magic Remote. Nowy pilot ułatwia sterowanie, ponieważ oprócz funkcji sterowania kursorem, kółkiem i gestami zastosowano w nim funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki funkcji Voice Mate rozpoznającej naturalny sposób mówienia, nowy pilot daje możliwość szybkiego i łatwego wyszukiwania. Telewizory LG dają też dostęp do zaawansowanej funkcji Now On, która poleca użytkownikom programy VoD (video-on-demand) oraz audycje telewizyjne na podstawie popularności lub indywidualnych upodobań. W celu ułatwienia szybkiego wyboru spośród różnorodnych treści, wyniki są wyświetlane w postaci czytelnych miniatur. Ponadto, funkcja Tag On umożliwiająca parowanie urządzeń z wykorzystaniem technologii NFC sprawia, że dostęp do treści jest wygodniejszy - wystarczy zbliżyć smartfon wyposażony w technologię NFC do zaprogramowanego taga dołączanego do telewizora.

Telewizory LG z oferty na rok 201. zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą Cinema Screen, wyróżniającą się węższą ramką. Podstawa Magic Stand, ma sprawić, że telewizor będzie wyglądał, jakby unosił się w powietrzu. Umożliwia ona także wygodne obracanie telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)