Telewizor dla kibica. Sportowe zmagania na dużym ekranie

Telewizor dla kibica. Sportowe zmagania na dużym ekranie

Telewizor dla miłośników sportowych zmagań
Telewizor dla miłośników sportowych zmagań
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.06.2021 14:53, aktualizacja: 06.03.2024 21:17

Zbliżające się Euro 2020 to doskonała okazja na wymianę starego telewizora – nie tylko ze względu na lepsze doznania podczas śledzenia postępów drużyn, ale również promocje, które pozwolą kupić ci wysokiej klasy sprzęt za przyzwoite pieniądze.

Jeśli odkładasz już od jakiegoś czasu na nowy telewizor, a jednocześnie nie chcesz nadwyrężyć budżetu, warto prześledzić aktualne promocje. Za telewizor dla prawdziwego fana sportu nie zapłacisz wiele, wystarczy mieć oczy otwarte na promocje.

Co powinien mieć dobry telewizor?

Dobry telewizor do oglądania sportowych zmagań powinien mieć przede wszystkim ekran o szerokiej przekątnej w doskonałej rozdzielczości 4k. Nieodzowny będzie również tryb HDR i szeroki kąt widzenia, by można było komfortowo oglądać go z każdej pozycji. Dodatkowym atutem są różnorodne tryby odtwarzania, dzięki którym ciężko będzie ci oderwać wzrok od ekranu.

Jeśli twój budżet jest w stanie to udźwignąć, warto wybrać model z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. W ten sposób żadna akcja nie umknie twojej uwadze. Tańszą opcją są oczywiście modele z 60 Hz i specjalnym trybem sportowym, który ma za zadanie poprawić płynność. Warto przed zakupem prześledzić wszystkie parametry lub pobawić się ustawieniami tak, by uzyskać jak najlepszy efekt.

Nie oszczędzaj na rozmiarze

Do niedawna standardem w kwestii przekątnej ekranu telewizora było 55 cali. Obecnie jednak coraz więcej modeli w rozmiarach 65 lub nawet 75 cali jest w zasięgu przeciętnego użytkownika. Nie musisz inwestować ogromnych sum i odkładać w nieskończoność.

Warto zaopatrzyć się w model z wydajnym systemem Smart TV, który pozwoli na korzystanie z szeregu aplikacji umożliwiających oglądanie meczów za pośrednictwem internetu. Dobry system Smart to jednak o wiele więcej, wiele telewizorów umożliwia sparowanie kilku urządzeń tego samego producenta i korzystanie z nich za pośrednictwem jednego ekranu. Możliwości jest wiele, warto je wszystkie poznać. Jeśli natomiast decydujesz się na oglądanie telewizji naziemnej, nie musisz kupować osobnego tunera. Wystarczy zaopatrzyć się w model z wbudowanym odbiornikiem.

Dobry telewizor umożliwiający ci komfortowe oglądanie w każdych warunkach to spory wydatek, ale na szczęście da się go nieco zmniejszyć. Nie musisz wybierać budżetowego modelu, możesz pozwolić sobie na więcej w tej samej cenie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)