Telefony Nokia same wiedzą jak się zachować

Telefony Nokia same wiedzą jak się zachować
Źródło zdjęć: © Nokia

30.11.2010 13:03, aktual.: 30.11.2010 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia zaprezentowała eksperymentalną aplikację, która pozwala zdefiniować jak ma się zachowywać nasz telefon w konkretnej sytuacji. Koniec z niewygodnym, ręcznym zmienianiem profili telefonu - od teraz, dzięki Nokia Situations komórka sama będzie wiedzieć jak się zachować w danym miejscu

Do tej pory typowym rozwiązaniem we wszystkich telefonach komórkowych były profile, które trzeba było ręcznie przestawić w zależności od tego, czy jesteśmy w pracy, domu, samochodzie, na spotkaniu, czy w samolocie. Nowa aplikacja Nokii rozbudowuje tę funkcjonalność o wiele dodatkowych możliwości. Nokia Situations pozwala na zdefiniowanie sytuacji, takich jak np.: "oglądanie telewizji", "sen" czy "spotkanie" i określenie odpowiednich dla danego trybu ustawień telefonu. Urządzenie samo wykryje, jaki profil zastosować.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia Situations pozwala na zdefiniowanie dla każdej z sytuacji dowolnej kombinacji następujących opcji:
- Wybór dzwonków, zmiana głośności telefonu, włączenie lub wyłączenie wibracji oraz zmiana dowolnych ustawień profilu telefonu.
- Odpowiadanie na nieodebrane połączenia przez wysłanie automatycznego SMS-a. Zwłaszcza, gdy telefon jest wyciszony możemy ustawić wysyłanie zdefiniowanego wcześniej SMS-a do osób, które próbowały się z nami połączyć.
- Oszczędzanie energii. Gdy nie używamy intensywnie telefonu, np. podczas snu, możemy wyłączyć bluetooth lub przełączyć urządzenie w tryb oszczędzania energii.
- Zmiana motywu, tapety. W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujemy możemy zmienić wygląd telefonu od samego tła po cały motyw graficzny.
- Otwieranie wybranej strony w przeglądarce internetowej lub uruchamianie aplikacji.

Telefon określa w jakiej sytuacji się znajduje, a zatem które z powyższych opcji uruchomić, na podstawie wielu czynników, z których główne to:

- Zaplanowane. Możemy ustawić uruchamianie odpowiednich opcji w zależności od dnia tygodnia, godziny czy wydarzeń zapisanych w kalendarzu.
- Lokalizacja. Telefon przejdzie w dany tryb w zależności od naszego położenia, które określane jest na podstawie danych z wbudowanego w telefon odbiornika GPS, pobliskich stacji bazowych telefonii komórkowej czy położenia na mapach OVI.
- Łączność. Ustawienia zależne są od znajdujących się w pobliżu urządzeń bluetooth lub sieci Wi-Fi.

Aplikacja Nokia Situations dostępna jest obecnie za darmo dla modeli telefonów: N97/9. mini, urządzeń z systemem Symbian^3, S60 (3rd Ed., Feature Pack 2), Nokia C6-00, Nokia 5228, Nokia 5230, Nokia 5230 Nuron, Nokia 5235 Comes With Music Edition, Nokia 5250, Nokia 5530 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic i Nokia X6-00.

Ilość dostępnych kombinacji jest na prawdę imponująca, a sam pomysł Nokii wydaje się bardzo ciekawy. Zachęcamy więc do testowania wersji beta aplikacji Nokia Situations dostępnej do pobrania w serwisie Nokia Beta Labs po wcześniejszym założeniu darmowego konta Nokia Account.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)