Telefoniczna premiera MeeGo dopiero w 2011 roku

Telefoniczna premiera MeeGo dopiero w 2011 roku

Telefoniczna premiera MeeGo dopiero w 2011 roku
Źródło zdjęć: © MeeGo
08.10.2010 19:40, aktualizacja: 11.10.2010 09:20

Zamieszania wokół MeeGo ciąg dalszy. Tym razem Intel poinformował, że pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą tego systemu pojawią się na rynku dopiero w 2011 roku.

W wywiadzie udzielonym magazynowi _ Forbes _ Doug Fisher, jeden z prezesów Intela, poinformował, że zarówno telefoniczna, jak i tabletowa premiera systemu MeeGo nie nastąpi wcześniej niż w 2011 roku. Z jednym jednak wyjątkiem.

Jeszcze w tym roku do sklepów ma trafić tablet _ WeTab _ niemieckiej firmy _ Neofonie _, który pracować będzie pod kontrolą tego właśnie systemu. Sam tablet został zaprezentowany we wrześniu i jest obecnie dostępny w przedsprzedaży.

Prawie całkowity brak obecności MeeGo na rynku nie oznacza, że system się nie rozwija. Obecnie gotowa jest jego wersja oznaczona jako 1.0, a jeszcze w tym miesiącu ma być skończona 1.1, która jeszcze lepiej ma współpracować z interfejsem dotykowym.

MeeGo to wspólny projekt Nokii oraz Intela, który ma wprowadzić nową jakość do świata elektroniki użytkowej. Jednak środowisko to nie ma łatwego życia. Co prawda we wrześniu jego szeregi zasilił jeden z byłych menedżerów Palma, jednak wkrótce po tym grupę programistów opuścił szef działu zajmującego się jego rozwojem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)