Technologie płatnicze przyszłości

Technologie płatnicze przyszłości

Technologie płatnicze przyszłości
19.11.2009 09:13, aktualizacja: 19.11.2009 11:30

Visa Europe daje wyraz swojemu zaangażowaniu w rozwój innowacji płatniczych, demonstrując liczną grupę nowych produktów na paryskiej wystawie CARTES and IDentification 2009

Organizacja Visa Europe zademonstrowała liczną grupę nowych, innowacyjnych produktów na paryskiej wystawie CARTES and IDentification 2009.

Wśród rozwiązań prezentowanych przez Visa na tegorocznej imprezie główny nacisk został położony na innowacje zapewniające konsumentom wygodę i bezpieczeństwo. Zwiedzający mogą przetestować nowe technologie płatnicze, porozmawiać z ekspertami organizacji Visa oraz przyjrzeć się innowacyjnym metodom płatności wykorzystującym zbliżeniowe karty Visa - np. płatność za wejście do metra (pay@Gate transport) czy zakupy w automatach.

Targi CARTES to międzynarodowa impreza wystawienniczo-handlowa poświęcona nowoczesnym kartom płatniczym i systemom płatności (w tym płatności zbliżeniowych i komórkowych), na której przedstawiane są najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie z całego świata.

Obraz

Sandra Alzetta, wiceprezes i szef innowacji w Visa Europe, powiedziała:

_ "Organizacja Visa wytycza kierunek w dziedzinie płatności przyszłości. W tym roku na CARTES pokazujemy, jak nowe pomysły się rodzą i jak są one wdrażane. Główny nacisk w naszej ofercie nowych produktów kładziemy na płatności komórkowe, internetowe, zbliżeniowe oraz na zapobieganie przestępstwom. Pokazujemy również, jak w dziedzinie kart debetowych, kredytowych i przedpłaconych rodzi się i rozwija rewolucja zbliżeniowa - i jak jej częścią stają się płatności za przejazd w komunikacji miejskiej i zakupy w automatach" _.

Poniżej prezentujemy niektóre spośród innowacji wystawianych na stoisku Visa:

Visa Alerts: wysyłane w czasie rzeczywistym SMS-owe powiadomienia o danych transakcji i saldzie konta karty, umożliwiające użytkownikom kart kontrolę wydatków oraz zapobieżenie użyciu karty przez osobę nieuprawnioną.

Karta Visa SimplyOne: zapewnia elastyczność i możliwość wyboru, łącząc w jednej karcie funkcję debetową i kredytową.

Karty wydawane „od ręki” (ang. Instant Card Issuance kiosk): to rozwiązanie umożliwia wydawanie kart w samoobsługowych kioskach Visa, które można zainstalować w miejscach często uczęszczanych, jak np. banki czy lotniska. Wystawiane urządzenie umożliwia również doładowanie konta płatności komórkowych.

Karta Visa CodeSure Card: to standardowa karta Visa (debetowa, kredytowa lub przedpłacona), wyposażona dodatkowo w baterię o trzyletnim działaniu, małą klawiaturę i ekran. Wprowadzając kod PIN na klawiaturze na odwrocie karty, jej użytkownik może tworzyć bezpieczne jednorazowe hasła dla zakupów w sklepach internetowych i dla transakcji nie wymagających fizycznej obecności użytkownika. Wraz z bankami członkowskimi w różnych krajach europejskich organizacja Visa Europe realizuje obecnie programy pilotażowe kart Visa CodeSure, planując ich rynkowy debiut w początkach 201. r.

Visa and Android: umożliwia posiadaczom urządzeń komórkowych działających w systemie operacyjnym Android ściągnięcie aplikacji Visa z Android Market oraz zapisanie się na różne usługi, w tym usługę lokalizatora. Serwis jest zintegrowany z usługą Google Maps oraz usługami lokalizacyjnymi Google, dzięki czemu konsumenci mogą poznać położenie najbliższych placówek detalicznych, z których otrzymują oferty, a także bankomatów akceptujących karty Visa.

System oceny ryzyka w czasie rzeczywistym organizacji Visa (ang. Visa Real Time Scoring, RTS): rozwinięcie obecnie stosowanego systemu inteligentnej oceny ryzyka (ang. VISOR), które zostanie udostępnione na wiosnę 2010 r. System umożliwia ocenę ryzyka w czasie rzeczywistym, dostarczając bankom ważny element, który mogą wykorzystać przy wydawaniu decyzji autoryzacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)