Tak wygląda nowy "flagowiec" Sony

Tak wygląda nowy "flagowiec" Sony

Tak wygląda nowy "flagowiec" Sony
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.07.2016 12:09

Na rynku zadomowiła się dopiero co Xperia X (wraz z odmianami XA i X Performance), a tymczasem mamy możliwość obejrzenia telefonu, który jest jej prawdopodobnym następcą.

Tak - według redakcji GMSArena - prezentuje się nowy, nadchodzący "okręt flagowy" Sony, znany na razie pod nazwą Xperia F8331. Cóż, nazwa z pewnością zostanie jeszcze ostatecznie zmieniona, ale w tym przypadku najciekawszy jest jednak wygląd nowego smartfona.

Wygląda na to, że Sony dość wyraźnie zmieni stylistykę swoich urządzeń mobilnych. Nowy smartfon jest dość "kanciasty", jeśli patrzymy na niego z przodu lub z tyłu, aczkolwiek ma tak naprawdę wyraźnie zaokrąglone boczne i dolne ścianki. A skoro już o dolnych ściankach mówimy, to na dole można zauważyć - po raz pierwszy w przypadku urządzeń mobilnych Sony - złącze USB typu C. Górna ścianka to natomiast miejsce na wyjście słuchawkowe. Tradycyjnie dla Sony, przycisk włączania (prawdopodobnie wraz z zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych) umieszczony jest na bocznej ściance telefonu.

Obraz
© (fot. GSM Arena via chip.pl)

Nowy smartfon pokazany zostanie zapewne już na targach IFA 2016 (we wrześniu w Berlinie). I jeszcze jedna ciekawostka na jego temat, która nie wynika bezpośrednio ze zdjęć: zarówno tylny, jak i przedni aparat tego telefonu ma mieć możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. Tak, zgadza się, przedni także.

A jeśli przyjrzycie się uważnie zdjęciom ekranu, zobaczycie jeszcze coś zastanawiającego. Język, jaki jest wykorzystywany, to na pewno jeden z języków słowiańskich.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pokemon Go - pierwsza ofiara śmiertelna

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)