Tablet iPad od Apple oficjalnie! Cena 499 dolarów!

Tablet iPad od Apple oficjalnie! Cena 499 dolarów!

Tablet iPad od Apple oficjalnie! Cena 499 dolarów!
Źródło zdjęć: © Apple
27.01.2010 20:30, aktualizacja: 28.01.2010 15:55

Apple oficjalnie zaprezentowało długo oczekiwany tablet. Urządzenie o nazwie iPad ma być przełomem na miarę wprowadzenia netbooków - pozwoli mn.in. oglądać filmy, przeglądać Sieć i bawić się w gry komputerowe. Tablet Apple iPad przedstawił w San Francisco's Yerba Buena Center for the Arts sam Steve Jobs, szef giganta z Cupertino.

Apple oficjalnie zaprezentowało długo oczekiwany tablet. Urządzenie o nazwie iPad ma być przełomem na miarę wprowadzenia netbooków - pozwoli m.in. oglądać filmy, przeglądać Sieć i bawić się w gry komputerowe. Tablet Apple iPad przedstawił w San Francisco's Yerba Buena Center for the Arts sam Steve Jobs, szef giganta z Cupertino.

Steve Jobs zapowiedział długo oczekiwany tablet iPad - najnowsze urządzenie firmy Apple. Jobs podczas prezentacji powiedział, że iPad ma łączyć w sobie wszystkie korzyści iPhone'a i laptopa - ma być lepszy od obu do przeglądania Sieci, pisania i wysyłania e-maili, oglądania zdjęć, oglądania wideo, grania w gry czy czytania ebooków.

Obraz
© (fot. Apple)

Jobs stwierdził, że netbooki właściwie "nie są lepsze od jakichkolwiek innych urządzeń". Według szefa Apple netbooki są powolne, mają słabe możliwości wyświetlania od laptopów i działają na oprogramowaniu PC - nie są więc lepsze od urządzeń, które stanowił ich pierwowzór, a jedynie trochę tańsze. Jobs dodał, że netbooki "nie są trzecią kategorią urządzeń". Według szefa Apple taką kategorią są tablety z iPadem na czele.

Wiadomo już, że iPad umożliwi bezproblemowe przeglądanie Sieci, słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć czy nawigację. Możliwości urządzenia będą rozbudowywane za pomocą dodatkowych aplikacji oferowanych w AppStore. iPad został również zintegrowany z iTunes - dzięki temu możliwe jest m.in. kupowanie muzyki, filmów czy show telewizyjnych.

Tablet iPad od Apple - dane techniczne:

- iPad od Apple jest wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz IPS
- Urządzenie ma pół cala grubości i waży 1,5 funta (680 gram) - jest więc lżejsze i cieńsze niż jakikolwiek netbook
- iPad oferuje pełną obsługę dotykową w technologii multi-touch
- wbudowany akcelerometr, kompas, mikrofon oraz 30-pinowe gniazdko, które w przyszłości ma posłużyć do podłączania dodatkowych akcesoriów
- iPad zaoferuje 16GB, 32GB lub 64GB pamięci SSD
- Połączenie 802.11n WI-Fi i Bluetooth 2.1
- Sercem iPada jest układ 1GHz Apple A4 - najbardziej zaawansowany podzespół jaki wyprodukowało Apple. 1GHz Apple A4 oferuje procesor, grafikę i I/O w jednym chipie. Całość zaoferuje też wspomaganą sprzętowo grafikę OpenGL
- Bateria iPada wytrzyma nawet 1. godzin pracy na jednym ładowaniu oraz nawet miesiąc w trybie uśpienia. iPad automatycznie przejdzie w tryb mniejszego poboru energii po odłożeniu go na półkę.

Tablet iPad od Apple - oprogramowanie:

- iPad będzie działał korzystając z własnego oprogramowania. Co ciekawe, pojawi się możliwość uruchomienia na nim Windows 7
- Będzie możliwe uruchamianie aplikacji przeznaczonych na iPhone w oknie iPada

W iPadzie brakuje kamery oraz obsługi formatu flash.

Oferta iPada dla klientów nie mieszkających w Stanach Zjednoczonych zostanie zaprezentowana w czerwcu. iPad trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych 6. dni bez 3G i 90 dni z 3G.

Więcej informacji o tablecie iPad

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)