Szykuje się połączenie dwóch irlandzkich sieci komórkowych

Szykuje się połączenie dwóch irlandzkich sieci komórkowych

Szykuje się połączenie dwóch irlandzkich sieci komórkowych
Źródło zdjęć: © Meteor, 3
15.01.2008 16:05, aktualizacja: 15.01.2008 16:33

Irlandzka "3" jest potencjalnie zainteresowana zakupem swojego konkurenta - sieci Meteor. Obie sieci mają wyraźnie mniej klientów niż działające także w GSM sieci O2 i Vodafone - pisze Irish Independent.

Irlandzka "3" jest potencjalnie zainteresowana zakupem swojego konkurenta - sieci Meteor. Obie sieci mają wyraźnie mniej klientów niż działające także w GSM sieci O2 i Vodafone - pisze _ Irish Independent _.

Właścicielem Meteora jest operator stacjonarny eircom, który właśnie dzieli się na dwie części - na zarządzającą infrastrukturą i sprzedającą usługi. Do tej drugiej ma trafić Meteor, który jest warty około 1 mld euro. Choć firma oficjalnie zdementowała plotki o chęci sprzedaży sieci komórkowej, to branżowe źródła mówią ciągle co innego - szczególnie, że "3" wynajęła już bank Goldman Sachs, który ma doradzać w potencjalnej transakcji.

Największym operatorem w Irlandii jest Vodafone, który ma 2,2 mln klientów. O2 ma 1,6 mln, Meteor ponad 900 tys. zaś "3" - zaledwie 132 tys. Jeżeli "3" kupi Meteor, jedna z licencji 3G będzie musiała zostać zwrócona regulatorowi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)