Szwajcarski zegarek - i do Androida, i do iOS

Szwajcarski zegarek - i do Androida, i do iOS

Szwajcarski zegarek - i do Androida, i do iOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.04.2016 16:21, aktualizacja: 09.04.2016 22:28

Tym razem szwajcarski MyKronoz oddaje do rąk użytkowników pierwszy model zegarka z okrągłym, kolorowym wyświetlaczem dotykowym. ZeRound, bo o nim mowa, wspierany jest przez Siri i Google Now, dzięki czemu możemy wydawać mu komendy głosowe bez względu na to czy korzystamy z iOS-a czy Androida.

Urządzenie działa pod kontrolą własnego systemu operacyjnego i oferuje podstawowe funkcje, jakich oczekujemy od każdego smartwatcha. Nie zabrakło obsługi powiadomień, monitoringu treningu i jakości snu, zliczania kroków czy funkcji odnajdywania telefonu. Ta ostatnia funkcja może działać na zasadzie alarmu, który uruchamia się, gdy tylko połączona ze smartwatchem komórka znajdzie się w promieniu dalszym niż 10 metrów od niego. W zegarek wbudowano mikrofon i głośniczek umożliwiający prowadzenie rozmów bez konieczności sięgania po telefon. Może także pełnić funkcję pilota do sterowania odtwarzaczem muzyki i możemy go wykorzystać go jako pilota do robienia zdjęć telefonem np. zamocowanym na selfisticku.

Smartwatch wyposażono w 3-osiowy akcelerometr i baterię 300 mAh, która pozwala na działanie ZeRound do trzech dni bez ładowania (czas ten skraca się do 2,5 godziny przy ciągłym prowadzeniu rozmowy).

Polska cena będzie wynosić 469 zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Długi konwój ciężarówek przejechał przez Europę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)