Sztokholm: ruszyła pierwsza na świecie sieć 4G/LTE

Sztokholm: ruszyła pierwsza na świecie sieć 4G/LTE

Sztokholm: ruszyła pierwsza na świecie sieć 4G/LTE
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
16.12.2009 01:10, aktualizacja: 16.12.2009 09:13

Pierwsza na świecie i największa komercyjna sieć 4G została dziś uruchomiona przez operatora TeliaSonera i firmę Ericsson w Sztokholmie. Nowe prędkości Internetu umożliwiają wysyłanie i pobieranie wideo w jakości High Definition.

Mobilna sieć szerokopasmowa operatora TeliaSonera w Sztokholmie jest teraz najszybsza i największa na świecie. LTE, technologia komunikacji mobilnej nowej generacji została stworzona dla przesyłania ogromnych ilości danych w najbardziej efektywny sposób zarówno z punktu widzenia kosztowego, jak i wykorzystania energii.

Dzięki optymalizacji użycia pasma możliwe jest osiągnięcie prędkości w technologii radiowej podobnych do tych, uzyskiwanych przy użyciu światłowodu. Dzięki zmniejszonym czasom opóźnień konsumenci mogą teraz bez względu na czas i miejsce używać serwisów on-line takich jak: video HD, gry sieciowe, i wiele, wiele innych, wymagających superszybkiego łącza.

Śródmieście Sztokholmu (miasto ma 825 tys. mieszkańców) zostało pokryte siecią LTE firmy Ericsson, tworząc największe dotychczasowe wdrożenie na świecie. Abonenci operatora TeliaSonera są pierwszymi, którzy będą korzystać z sieci LTE dzięki dostępnym komercyjnie modemom 4G firmy Samsung (LTE do 100 Mb/s).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)