System bezpieczeństwa, który popilnuje domu bez kamer

System bezpieczeństwa, który popilnuje domu bez kamer26.11.2015 12:07
System bezpieczeństwa, który popilnuje domu bez kamer
Źródło zdjęć: © engadget.com

Trudno sobie wyobrazić profesjonalny system bezpieczeństwa domu bez kamer monitoringu, które nagrywają różne zdarzenia, pozwalając również zidentyfikować twarze włamywaczy. Na rynku pojawił się zupełnie nowy system ochrony o nazwie Xandem, który pilnuje domu bez użycia kamer.

Xandem to nowatorski projekt systemu alarmowego. Funkcjonuje w oparciu o siatkę bezprzewodowych czujników ruchu, dzięki czemu nieustannie skanuje otoczenie w poszukiwaniu poruszających się obiektów. System działa w oparciu o węzły podłączone do elektrycznych gniazdek, które emitują fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości, zdolne do przenikania przez obiekty.

288761447113308307
Źródło zdjęć: © (fot. youtube.com / XANDEM)

Dzięki takiemu rozwiązaniu złodziej nie ukryje się przed sensorami, a jego ruchy będą nieustannie śledzone. Ważne jest również to, że rozwiązanie chroni nas przed fałszywymi alarmami, a dla większej wygody powiadamia o aktywacji systemu, wysyła informację na smartfona. W ten sposób możemy sprawdzić, czy do naszego domu dostał się intruz, czy też ktoś z rodziny wcześniej wrócił z pracy lub szkoły.

288761447113439379
Źródło zdjęć: © (fot. youtube.com / XANDEM)

Niestety, urządzanie nie jest tanim systemem. Zestaw składający się z 1. węzłów kosztuje 475 dolarów (około 1910 zł), natomiast wersja z 15 węzłami to wydatek 575 dolarów (około 2311 zł) .
Na koniec warto zaznaczyć, że system ma też swoją wadę, gdyż czujnik wprawdzie wykrywa ruch, ale nie zarejestruje twarzy włamywacza. A tak naprawdę, gdy posiadamy jego wizerunek, policji łatwiej jest go schwytać.

Zobacz także, czy warto robić zakupy w internecie? Jak nie paść ofiarą przestępstwa?

Źródło: Engadget.com

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)