Sygnał Tv Trwam zostanie zablokowany?

Sygnał Tv Trwam zostanie zablokowany?

Sygnał Tv Trwam zostanie zablokowany?
26.05.2010 10:08, aktualizacja: 26.05.2010 10:27

Od 1 czerwca 2010 sygnał telewizji Tadeusza Rydzka - TV Trwam - zostanie zablokowany. Decyzja dotyczy transmisji sygnału na teren Europy. TVP, która retransmituje sygnał TV Trwam, zamierza zwrócić firmie SES Astra wykorzystywany do tego celu transponder satelitarny - podała „Polska The Times”. W imperium ojca Rydzyka zawrzało.

Telewizja Polska dzierżawi od SES Astra dwa transpondery satelitarne, za pomocą których retransmituje niektóre swoje kanały na teren Europy. TVP związana jest także umową z fundacją "Lux Veritatis", na mocy której, za pośrednictwem dzierżawionych urządzeń przekazywany jest sygnał Telewizji Trwam. Umowa zawarta z Astrą pozwala jednak zwrócić TVP jeden z transponderów w sytuacji, kiedy ta nie będzie tworzyła platformy cyfrowej. Zwrot urządzenia dotyka bezpośrednio telewizję ojca Rydzyka, ponieważ już za 4 dni sygnał jego telewizji zniknie z Europy.

Obraz
© Kamerzysta telewizji "Trwam" podczas uroczystości w Drohiczynie. (fot. / PAP/Leon Stankiewicz)

Współpracownicy ojca Rydzyka prowadzą z zarządem TVP gorączkowe negocjacje, a zarząd telewizji publicznej podkreśla, że dąży do tego, aby widzowie na tym nie stracili czytamy w „Polska The Times”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1113)