Starlink zamówiło ponad pół miliona osób. Elon Musk i SpaceX mają co świętować

SpaceX Starlink
SpaceX Starlink
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska

06.05.2021 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX, firma należąca do Elona Muska, może pochwalić się niemałym sukcesem. Ogłosiła właśnie, że otrzymała ponad pół miliona zamówień na Starlink, czyli kosmiczny internet.

Informacje o przekroczeniu 500 tys. zamówień na Starlink przekazał Siva Bharadvaj podczas transmisji internetowej, która odbyła się z okazji wyniesienia na orbitę okołoziemską kolejnych satelitów od SpaceX. Do istniejącej konstelacji dołączyło 60 nowych urządzeń. Liczy ona już ponad 1,5 tys. Starlinków. Docelowo ma ich być około 12 tys.

Starlink. Internet z kosmosu zamówiło ponad 500 tys. osób

Bharadvaj przyznał, że "do tej pory ponad pół miliona osób złożyło zamówienie lub złożyło depozyt na Starlink". Składanie zamówień wiąże się z koniecznością uiszczenia określonej opłaty. Jej wysokość wynosi około 99 dolarów, chociaż cena może się w niewielkim stopniu wahać w zależności od kraju. W Polsce za depozyt trzeba zapłacić 449 złotych.

Elon Musk przekonuje, że wszystkie osoby, które złożyły zamówienie na usługę, otrzymają swoje terminale i bez większych problemów będą mogły korzystać z internetu satelitarnego. Trudności mogą się pojawić, dopiero kiedy liczba użytkowników przekroczy kilka milionów osób. Ma to związek ze zbyt dużą liczbą terminali w jednym miejscu. Jest to jeden z powodów, dla których Starlink jest dedykowany głównie mieszkańcom słabo zurbanizowanych obszarów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)