SSD od Super Talent - cienki, ale pojemny

SSD od Super Talent - cienki, ale pojemny

SSD od Super Talent - cienki, ale pojemny
Źródło zdjęć: © IDG
26.03.2008 14:30, aktualizacja: 26.03.2008 14:50

Firma Super Talent przedstawiła nowy dysk typu SSD o pojemności 256 GB. Urządzenie - jak przekonuje producent - charakteryzuje się najmniejszą grubością spośród wszystkich podobnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Nowy dysk SSD - model o oznaczeniu FSD56GC25. - to 2,5-calowe rozwiązanie komunikujące się z komputerem za pomocą interfejsu SATA. Producent przede wszystkim zwraca uwagę na niewielką grubość urządzenia wynoszącą zaledwie 12,5 mm ( ma ona być o 40% mniejsza od podobnych produktów konkurencji ). Sprzęt, który wyposażono w czarną aluminiową obudowę, oferuje prędkość odczytu na poziomie 65 MB/s i zapisu na poziomie 50 MB/s.

Obraz
© (fot. IDG)

"_ Zaprojektowaliśmy ten dysk z myślą o zastosowaniach wymagających wytrzymałej i niezawodnej pamięci w bardzo kompaktowej formie. Jest to najmniejszy i najcieńszy 256-gigabajtowy dysk SSD na świecie _" - powiedział Joe James z firmy Super Talent.

Ezgemplarze dysków zostały właśnie wysłane do producentów OEM. Więcej na ich temat można znaleźć na stronie producenta. - http://www.supertalent.com

Czytaj także:"{{a:http://www.pcworld.pl/news/144264.htmlDyski SSD - awaryjne i wolne?{{a/}}" i "Problemy z dyskami SSD w notebookach Della? Firma dementuje - http://www.pcworld.pl/news/144647.html"

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)