SSD dla subnotebooków i UMPC

SSD dla subnotebooków i UMPC
Źródło zdjęć: © SanDisk

03.06.2008 15:37, aktual.: 03.06.2008 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma SanDisk  zaprezentowała linię dysków SSD
(solid-state drive) opartych na pamięci flash. Są one przeznaczone dla
nowej kategorii przenośnych urządzeń elektronicznych nazywanych
subnotebookami, które zapewniają użytkownikom wyższą jakość wrażeń
podczas serfowania po Internecie przy użyciu komunikacji
bezprzewodowej

*Firma SanDisk zaprezentowała linię dysków SSD (solid-state drive) opartych na pamięci flash. Są one przeznaczone dla nowej kategorii przenośnych urządzeń elektronicznych nazywanych subnotebookami, które zapewniają użytkownikom wyższą jakość wrażeń podczas serfowania po Internecie przy użyciu komunikacji bezprzewodowej. *
Moduły SanDisk® pSSD™ (Parallel ATA SSD) przeznaczone dla tych nowych urządzeń mogą zastąpić dysk twardy i przechowywać zarówno system operacyjny, jak i dane aplikacji.

Dyski SanDisk pSSD, które mają wejść do sprzedaży w sierpniu, są zbudowane z wykorzystaniem niezawodnej technologii pamięci flash Multi-Level Cell (MLC) oraz Single-Level Cell (SLC). Pamięć ta jest wytwarzana w zakładach Yokkaichi w Japonii, które dostarczają układów firmie SanDisk oraz jej partnerowi, firmie Toshiba Corporation. Obie firmy wspólnie opracowały wiele technologii związanych z pamięcią NAND flash.

Kategoria subnotebooków obejmuje to niedrogie, przenośne notebooki, mniejsze od tradycyjnych, ale większe niż smartfony, których cena mieści się w przedziale od 250 do 350 dolarów. Pozwalają one użytkownikom korzystać z Internetu w dowolnym miejscu poprzez interfejs zbliżony do tego, który oferują większe komputery osobiste. Początkowo subnotebooki zostały opracowane jako tanie komputery dla uczniów z krajów rozwijających się. Okazało się jednak, że są atrakcyjne również dla dorosłych, a teraz producenci wprowadzają na rynek urządzenia przeznaczone do ogólnego użytku. Subnotebooki są również nazywane ultra mobilnymi komputerami osobistymi.

Kategoria subnotebooków obejmuje urządzenia, które zamiast tradycyjnych twardych dysków używają dysków SSD jako woluminów systemowych. Urządzenia te są mniejsze i bardziej energooszczędne, więc zapewniają dużą wygodę obsługi i mogą pracować przez cały dzień po pojedynczym naładowaniu baterii. Oprócz przystępnej ceny komputery te oferują odporność na czynniki, które mogą wpływać na wydajność, takie jak gorąco, kurz, wilgotność i zawodne zasilanie. Subnotebooki odzwierciedlają zatem podstawowe zalety dysków SSD, w tym niezawodność, niski pobór mocy, małe rozmiary i niski koszt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)