Sprzedawał chińskie podróby jako luksusowe telefony

Sprzedawał chińskie podróby jako luksusowe telefony

Sprzedawał chińskie podróby jako luksusowe telefony
Źródło zdjęć: © chinatronic
27.06.2012 09:58, aktualizacja: 27.06.2012 11:36

Według nabywców aparaty szybko się psuły i zamiast łączyć rozmowy, wygrywały melodyjki.

Mieszkańcowi Trójmiasta Szymonowi M. za złamanie przepisów prawa własności przemysłowej grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przez dwa lata sprzedał 83 telefony i zarobił na tym ponad 63 tys. zł

Według prokuratury oskarżony sprzedawał na serwisach aukcyjnych tzw. złote modele telefonów komórkowych z ekskluzywnej, limitowanej serii dla biznesmenów. Jak ustalono, aparaty - oferowane jako oryginalne - były w rzeczywistości chińskimi podróbkami, oznakowanymi sfałszowanymi znakami towarowymi. Telefony sprzedawane przez Szymona M. na internetowych aukcjach były kilkakrotnie tańsze od legalnych aparatów.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęto po doniesieniu jednego z nabywców, który poczuł się oszukany zawartą transakcją. Aparaty przestawały działać po ok. tygodniu użytkowania i zamiast połączeń telefonicznych w słuchawkach było słychać melodie.

Śledczy ustalili, kto wysyłał nabywcom przesyłki za pobraniem i odbierał pieniądze, i w ten sposób dotarli do sprzedawcy podróbek. Konta internetowe, których Szymon M. używał na serwisie aukcyjnym, były zarejestrowane na jego matkę i ciotkę. Według śledczych kobiety nie miały komputerów i nie wiedziały, że ktoś posłużył się ich danymi osobowymi.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)