Specjaliści wybrali: oto najlepszy telewizor LCD

Specjaliści wybrali: oto najlepszy telewizor LCD

Specjaliści wybrali: oto najlepszy telewizor LCD
17.08.2009 11:30, aktualizacja: 17.08.2009 11:49

EISA (European Imaging and Sound Association), stowarzyszenie skupiające 50 magazynów specjalistycznych z 19 krajów europejskich wybrało najlepszy telewizor LCD w Europie w sezonie 2009/2010. Został nim 46-calowy telewizor LCD Philips 9704. Co ciekawe, zestaw składający się z telewizora panoramicznego LCD Philips Cinema 21:9 oraz odtwarzacza Philips Blu-ray BDP9100 otrzymał nagrodę w kategorii Najnowocześniejsze Kino Domowe w Europie.

Najlepszy Telewizor LCD w Europie w sezonie 2009–2010: Philips 46PFL9704

Dzięki ponad przeciętnej ostrości obrazu, 46-calowy telewizor LCD Philips 970. otrzymał nagrodę EISA dla najlepszego telewizora. Model 9704 został zaprojektowany tak, by zapewnić widzowi idealnie ostry obraz o świetnym kontraście, nawet podczas odtwarzania dynamicznie zmieniających się scen. Sprzęt jest wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologii LCD, w tym najnowocześniejsze metody podświetlania za pomocą 224 diod LED, z możliwością lokalnego podświetlania i wygaszania obrazu. W telewizorze zastosowano również inne technologie, w tym możliwość łączenia z internetem poprzez funkcję Net TV, system Perfect Pixel HD, technologię Perfect Natural Motion oraz potęgujący wrażenia wizualne system Ambilight Spectra 3.

Obraz
© (fot. Philips)

W oficjalnym oświadczeniu komisja oceniająca EISA stwierdziła: „Konkurencja na rynku wyświetlaczy LCD jest bardzo zacięta, ale firma Philips po raz kolejny zaproponowała urządzenie o doskonałych parametrach. 22. diody LED oraz możliwość lokalnego podświetlania i wygaszania obrazu sprawiają, że model 46PFL9704H/12 zachwyci widzów idealną, głęboką czernią i doskonałym obrazem o wysokim kontraście. Dzięki systemowi Perfect Natural Motion, zapobiegającemu niepożądanym drganiom krawędzi wyświetlanych obiektów, ostrość szczegółów jest niezrównana nawet w przypadku scen z ruchem pionowym. Wyjątkowy asystent konfiguracji pozwala w łatwy sposób wyszukać ulubione ustawienia obrazu, a telewizor jest dostosowany do pracy w trybie online. Niektóre przydatne strony internetowe zostały zainstalowane fabrycznie, ale surfując po internecie ulubione witryny można zapisywać w postaci skrótów. Za pomocą łącz USB lub DLNA można odtwarzać własne pliki multimedialne na ekran bezpośrednio z komputera, serwera multimedialnego lub
karty pamięci. Telewizor Philips 46PFL9704H/12 to wspaniałe centrum rozrywki dla każdego, a idealną jakość obrazu uzupełnia niezwykła funkcja Philips Ambilight”.

Najnowocześniejsze Kino Domowe w Europie w sezonie 2009–2010: Philips Cinema 21:9 i odtwarzacz Blu-ray BDP9100

W kategorii EISA „Najnowocześniejsze Kino Domowe”. firma Philips została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem za niezwykle nowoczesny, pierwszy w historii telewizor LCD o proporcjach obrazu kinowego, wraz z towarzyszącym mu odtwarzaczem Blu-ray.

Obraz
© (fot. Philips)

W oficjalnym oświadczeniu komisja oceniająca stwierdziła: „Domowi kinomani z entuzjazmem powitali na rynku telewizor Philips Cinema 21:9 HDTV. Słusznie, ponieważ choć wiele nowych odtwarzaczy Blue-ray pozwala na emisję filmów w formacie 2.35:1. ten zestaw jako pierwszy umożliwia stosunkowo wierne odtworzenie panoramicznego efektu zaplanowanego przez reżysera. Produkt o pełnej nazwie 56PFL9954H nadal częściowo skaluje obraz o rozdzielczości 1080 pikseli z odtwarzacza, aby dostosować go do swojego ekranu o rozdzielczości 2560x1080 pikseli, ale efekt tego procesu jest naturalny i niezwykle atrakcyjny. Odtwarzacz Philips Blu-ray BDP9100 z funkcją przesuwania napisów jest idealnym uzupełnieniem tego zestawu.

Jest to urządzenie o Profilu 2.0. odtwarzające dźwięk w formacie Dolby True HD i DTS HD, z 1 GB pamięci wewnętrznej, która umożliwia korzystanie z usługi BD-Live (natychmiastowe odtwarzanie pobranych z sieci materiałów). Philips to pierwsza firma, która oferuje klientom telewizor panoramiczny o kinowej jakości obrazu, ale inni z pewnością wkrótce pójdą w jej ślady!”

_ EISA (European Imaging and Sound Association) to stowarzyszenie skupiające 50 magazynów specjalistycznych z 19 krajów europejskich. W 1982 r. redaktorzy naczelni pięciu europejskich magazynów fotograficznych wspólnie wybrali najlepszy produkt w kategorii „Aparat fotograficzny roku” i przyznali pierwszą nagrodę EISA w historii. Nagroda zostanie oficjalnie przekazana przedstawicielom firmy Philips podczas uroczystości zorganizowanej na targach IFA w Berlinie (Niemcy) na początku września. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (238)