Słuchaj głośnej muzyki i nie odcinaj się od świata

Słuchaj głośnej muzyki i nie odcinaj się od świata

Słuchaj głośnej muzyki i nie odcinaj się od świata
21.09.2010 13:33

Prototyp niestandardowego systemu dźwiękowego Audio-Mute-Box dla osób, które lubią słuchać w domu głośnej muzyki na słuchawkach przewodowych i bezprzewodowych, zaprezentowała niemiecka Hama. Słuchawki, choć są idealne do nieskrępowanego słuchania ulubionych utworów, odcinają użytkownika od otoczenia. Bardzo trudno wówczas usłyszeć sygnał telefonu, dzwonek do drzwi czy też płacz dziecka w pokoju obok.

Opracowany przez Hama prototyp systemu Audio-Mute-Box wychwytuje wszelkie tego typu impulsy dźwiękowe. Jeśli są odpowiednio głośne, urządzenie odcina dźwięk słuchawek, przez co zwraca uwagę użytkownika, że dzieje się coś, na co być może powinien zareagować. System Audio-Mute-Box korzysta z mikrofonu, który zbiera wszelkie sygnały dźwiękowe z otoczenia. Mikrofon obraca się o 360°, więc można skierować go w konkretne miejsce, na przykład na pokój dziecka. Czułość mikrofonu ustawiana jest za pomocą pokrętła. Jeśli użytownik nie chce reagować na szczególnie głośny dźwięk z otoczenia, może za pomocą specjalnego przełącznika wyłączyć Audio-Mute-Box. Wtedy urządzenie jest nieaktywne, a więc dźwięk jest przez nie przepuszczany bez żadnej ingerencji.

Obraz
© (fot. Hama)

Z systemu mogą korzystać zarówno użytkownicy słuchawek bezprzewodowych, jak też przewodowych. W przypadku tych pierwszych Audio-Mute-Box umieszczamy pomiędzy transmiterem a (przykładowo) amplitunerem, zaś w przypadku słuchawek przewodowych urządzenie powinno znaleźć się pomiędzy źródłem dźwięku - na przykład amplitunerem - a słuchawkami.

Urządzenie powinno trafić do seryjnej produkcji jeszcze w tym roku. Cena systemu Audio-Mute-Box nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)