Słoneczny stolik w ogrodzie

Słoneczny stolik w ogrodzie
Źródło zdjęć: © SunTable

28.12.2007 09:54, aktual.: 28.12.2007 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić gdy znajdujemy się w plenerze i potrzebujemy energii
elektrycznej? W rozwiązaniu tego problemu pomoże nam „SunTable”

Co zrobić gdy znajdujemy się w plenerze i potrzebujemy energii elektrycznej? W rozwiązaniu tego problemu pomoże nam produkt zaprojektowany przez Devang’a A. Shah i Michael’a Low z Nowego Jorku - „SunTable”.

Jest to odporny na wodę i zniszczenia stół ogrodowy, wyposażony w ogniwa słoneczne, doprowadzający niezbędne do działania urządzeń elektrycznych zasilanie. Jest on przyjazny dla środowiska gdyż nie produkuje zanieczyszczeń. Jego żywotność szacuje się na 25 lat, a materiały, z których został zbudowany podlegają programowi recyklingu.

Obraz
© SunTable

Szkielet składanej konstrukcji został wykonany z aluminium. Stolik waży nieco ponad 20 kg, a jego wymiary to: długość 136.5 cm, szerokość 74.1 cm, wysokość 76.2 cm. W urządzeniu zastosowano akumulator 12 V o pojemności 13 Ah. Przy użyciu odpowiedniego konwertera można podłączać do niego urządzenia pracujące na 120V lub 230V.

Czas pełnego ładowania baterii na słońcu wynosi 3 godziny. O poziomie ich naładowania informują nas doskonale widoczne w nocy diody LED. Produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży w marcu przyszłego roku, a jego cena wyniesie 3600 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także