Slack i Teams będą mieć konkurencję. Google tworzy połączenie Hangouts, Gmaila i Dysku

Slack i Teams będą mieć konkurencję. Google tworzy połączenie Hangouts, Gmaila i Dysku
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Oskar Ziomek

31.01.2020 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pracuje nad nową aplikacją w G Suite, która połączy funkcje kilku innych, by w efekcie zagrozić pozycji Slacka i Microsoft Teams – komunikatorów chętnie wykorzystywanych w firmach. Wiele szczegółów nie jest na razie znanych, ale wszystko zapowiada się na przełomowy program.

Nowa aplikacja przygotowywana przez Google'a ma być przede wszystkim komunikatorem dla firm, który zastąpi Hangouts, ale także łączyć elementy z Gmaila oraz Dysku. W praktyce ma więc powstać swego rodzaju "kombajn", za pomocą którego możliwa będzie komunikacja i wymiana plików na kilka sposobów.

Projekt jest na tyle nowy i na razie tylko wewnętrznie testowany, że publicznie nie jest nawet znana ewentualna nazwa ostatecznej aplikacji. Wiadomo tylko, że będzie dostępna w ramach pakietu G Suite dla firm, który Google od lat rozwija na różne sposoby.

Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wiele wskazuje na to, że więcej szczegółów zostanie udostępnionych najszybciej w maju, podczas konferencji Google I/O 2020. To to samo wydarzenie, podczas którego Google dzieli się z użytkownikami nowościami związanymi z nową edycją Androida.

Jeśli nowa aplikacja Google'a faktycznie ujrzy światło dzienne, Slack i Microsoft Teams mogą mieć problem, by utrzymać zainteresowanie użytkowników. Zapowiadana integracja z Gmailem oraz Dyskiem Google to spory atut z uwagi na popularność tych usług.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)