Skutecznie ochroń swój dom - ciekawy zestaw

Skutecznie ochroń swój dom - ciekawy zestaw

Skutecznie ochroń swój dom - ciekawy zestaw
10.03.2009 13:59, aktualizacja: 10.03.2009 14:09

Funkcjonalny system monitoringu, poprawiający bezpieczeństwo zarówno w firmie, jak i domu, a także przydatny m.in. do kontroli pomieszczenia, w którym śpi małe dziecko, wciąż uważany jest za rozwiązanie przekraczające możliwości techniczne oraz finansowe przeciętnego użytkownika.

Tymczasem, oferowane w Polsce urządzenie QNAP NVR-101. jest nie tylko przystępne cenowo, ale posiada funkcjonalność najwyższej klasy systemów całodobowego monitoringu. Zestaw składający się z jednostki centralnej i maksymalnie czterech kamer jest prosty w instalacji oraz obsłudze. Stanowi ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy bez dużych inwestycji i w łatwy sposób chcą poprawić swoje bezpieczeństwo.

Obraz
© (fot. Qnap)

Sercem oferowanego systemu jest serwer NVR-101. który rejestruje dane i umożliwia natychmiastowe ich odtworzenie. W podstawowym zestawie znajdują się także dwie cyfrowe kamery sieciowe ICS-1013 (system obsługuje do czterech kamer), łączące się z serwerem poprzez sieć LAN lub bezprzewodowy interfejs WiFi. Eliminuje on konieczność stosowania dodatkowego okablowania do kamer.

System QNAP NVR-101. nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Funkcjonalność zestawu zapewniają m.in. takie możliwości, jak wiele rodzajów podglądu obrazu z kamer, konfigurowalne metody zapisu danych (niezależnie dla każdej z kamer), łatwa identyfikacja zarchiwizowanego obrazu dzięki znacznikom czasowym oraz funkcje zdalnego zarządzania. Monitoring może być prowadzony przez przeglądarkę WWW z dowolnego, podłączonego do internetu komputera na świecie, a dane przesyłane szyfrowanym kanałem komunikacyjnym poprzez FTP lub otoczenie sieciowe. Ponadto, możliwy jest dwukierunkowy monitoring audio z funkcją przesyłania dźwięków/komunikatów do nadzorowanych obszarów. Kamery są przystosowane do pracy w dowolnych warunkach atmosferycznych, 24 godziny na dobę. W nocy odpowiednią jakość rejestrowanego obrazu zapewniają diody LED wbudowane w kamerę i emitujące niewidoczne dla oka ludzkiego promieniowanie podczerwone.

QNAP NVR-101. oferuje dużą elastyczność konfiguracji i łatwość dopasowania ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dla każdej z kamer można skonfigurować aż 15 niezależnych harmonogramów pracy oraz zdefiniować długość rejestrowanego pliku wideo, który zapisywany jest w formacie AVI. Użytkownik może również określić warunki niezbędne do wywołania alarmu, jak np. otwarcie okna, drzwi lub wykrycie innego ruchu, a nawet dymu. Za właściwe wskazania odpowiadają inteligentne algorytmy przetwarzania współpracujące z czujnikami w kamerach. W przypadku sytuacji alarmowej mamy pewność, że zostanie ona zarejestrowana, a system umożliwi nam także wgląd w maksymalnie pięciominutowy materiał z okresu poprzedzającego wystąpienie zagrożenia. O całej sytuacji wybrani użytkownicy mogą być powiadomieni mailem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)