SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [9.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [9.08.2020 r.]

(Getty Images for NEC Corporation, Fot: Tomohiro Ohsumi)
(Getty Images for NEC Corporation, Fot: Tomohiro Ohsumi)
Źródło zdjęć: © Getty Images for NEC Corporation | Tomohiro Ohsumi
Oskar Ziomek
09.08.2020 22:26, aktualizacja: 01.03.2022 13:41

Aktualizacja sterowników w Windows 10, luki w układach Wi-Fi, szokujące nagranie z Gdańska i rekord Polaków podczas targów związanych z gamingiem. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Użytkownicy Windows 10 powinni się zainteresować nowymi sterownikami Wi-Fi i Bluetooth wydanymi przez Intela. Rozwiązują one szereg błędów, w tym krytyczne usterki skutkujące wyświetleniem tak zwanego niebieskiego ekranu śmierci. Po instalacji korzystanie z komputera powinno być pozbawione częstych błędów.

Luki w popularnych układach Wi-Fi

Badacze bezpieczeństwa ostrzegają przed lukami, które udało się wykryć w modułach Wi-Fi popularnych producentów. Usterki zostały już załatane przez twórców sprzętu, ale to od użytkownika zależy, czy i kiedy pobierze aktualizacje bezpieczeństwa. Warto to zrobić, by uniknąć ataków hakerów. Usterka pozwala im podsłuchiwać komunikację między urządzeniem a routerem Wi-Fi.

Koronawirus Polakom niestraszny

Nagranie z Gdańska pokazuje brak pokory Polaków w podejściu do pandemii koronawirusa. Mimo rosnącej liczby zakażeń, obecnie w centrum miasta można spotkać wielokrotnie więcej osób, niż na początku pandemii w kwietniu. Obcym terminem jest także dystansowanie społeczne; wszyscy przemieszczają się tłumnie.

Polacy pobili rekord

Polacy pokonali magiczną barierę 1000 FPS w grze DOOM Eternal. Zaangażowany w to wydarzenie był Piotr "Lipton" Szymański oraz Marcin "ryba" Rywak – wicemistrz Świata i mistrz Europy w podkręcaniu komputerów. W czasie bicia rekordu zużyto 50 litrów ciekłego azotu, który był wykorzystywany do chłodzenia komputera.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)