SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.10.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Samsung
18.10.2019 22:21

Od dawna wyczekiwany Samsung Galaxy Fold trafił do sprzedaży w Polsce. Dzień obfitował też w oszustwa internetowe i był momentem śmierci ważnej postaci powiązanej z HP i Oracle.

Samsung Galaxy Fold: polska premiera. Oto ceny w sklepach i u operatorów

Nareszcie! Najbardziej innowacyjny smartfon ze składanym ekranem wchodzi do sprzedaży w Polsce. Można go kupić u operatorów i w sklepach. Ale pamiętajcie, że cena zwala z nóg. W zwykłej sprzedaży detalicznej to 9000 złotych, a u operatorów nawet przy bardzo wysokich abonamentach i tak płaci się za niego ciężkie tysiące przy odbiorze.

NASA. Pierwszy kosmiczny spacer kobiet w historii. Transmisja na żywo

Christina Koch i Jessica Meir z NASA wzięły udział w pierwszym, samodzielnym kobiecym spacerze kosmicznym. Transmija była przekazywana przez nasa od około 13:40. Miały za zadanie wymienić baterii stacji kosmicznej.

Mark Hurd: CEO Oracle i były szef Hewlett-Packard zmarł w wieku 62 lat

Szef (wspólnie Safrą Catz) Oracle i były dyrektor generalny Hewlett-Packard Mark Hurd zmarł dziś w wieku 62 lat. Już miesiąc temu udał się na zwolnienie w celu podreperowania zdrowia.

Samsung Galaxy S10 i folie ekranowe. Nie, nikt ci nie zhakuje biometrii osłonką (aktualizacja)

Informowaliśmy, że Samsunga Galaxy S10 da się zhakować odpowiednimi foliami ekranowymi. To tylko pół tematu. Przy niektórych gorszych foliach czytnik aktywuje przy każdym palcu, a inne będą działać prawidłowo. Na pewno nie odblokujemy telefonu, jeśli już wcześniej nie było na nim felernej folii. Producent pracuje nad aktualizacją.

Oszustwo "na link do spłaty należności". Nasz czytelnik stracił 45 tysięcy złotych

Jeden z naszych czytelników padł ofiarą oszustwa. Wyłudzono od niego aż 45 tysięcy złotych. Niestety ataki phishingowe, wirusy i inne zagrożenia elektroniczne są ciągle na porządku dziennym. Nasz czytelnik kliknął w link podszywający się pod Allegro.

Warszawa: policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 340 tys. zł w kampanii phishingowej

Sprawa tematycznie powiązana z poprzednią informacją. Polisja zatrzymała28-latka, który zdążył wyłudzić 340 tysięcy złotych w kampanii phishingowej. Kradzieże były dokonywane za pośrednictwem wysyłanych podejrzanych maili wzywających do spłaty jedynie 1,36 złotego, ale realne kwoty, które kradł oszust były dużo większe.

Światłowód w każdym domu w ciągu trzech lat. Taką deklarację złożył minister cyfryzacji

Wychodzi na to że PiS zabiera się za jeden z postulatów z programu wyborczego. Minister cyfryzacji właśnie zapowiedział dostęp do internetu światłowodowego w każdym domu w ciągu najbliższych 3 lat.

Red Dead Redemption 2 PC z malowniczym trailerem w 4K

Wyczekiwana produkcja jaką jest Red Dead Redemption 2 w wersji na komputery doczekała się trailera, w którym można zobaczyć piękno poprawionej wersji PC. Premiera gry już 5 listopada.

Polska złota jesień w obiektywie naszych czytelników

Jak napisał Marcin Watemborski z Fotoblogii - "Jesień zadomowiła się w Polsce na dobre. Dostajemy od was mnóstwo pięknych zdjęć i postanowiliśmy zebrać je w tej publikacji. Macie świetne oko!"

Adobe Photoshop na iPada nadchodzi. Nie ma wielu kluczowych funkcji

Specjalna Mobilna wersja Photoshopa od Adobe przydała by się na tablety, najlepiej iPady. Wkrótce to nastąpi, ale nie jest tak różowo, jako mogło by być. Wielu opcji nie uświadczymy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)