Siły kosmiczne USA pokazały logo i motto. "Wolimy być inspirowani i stawić czoła wyzwaniu"

Siły kosmiczne USA pokazały logo i motto. "Wolimy być inspirowani i stawić czoła wyzwaniu"

Siły kosmiczne USA pokazały logo i motto. "Wolimy być inspirowani i stawić czoła wyzwaniu"
Źródło zdjęć: © USSF
24.07.2020 08:37

Siły kosmiczne USA (USSF) zaprezentowały za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze nowe logo. Organizacja opublikowała także motto - "Semper Supra", oznaczające po łacinie "zawsze powyżej".

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych zaprezentowały na Twitterze swoje logo i motto. Łacińskie "Semper Supra" oznaczające "zawsze powyżej", zdaniem organizacji, reprezentuje rolę USSF w ustanawianiu, utrzymywaniu i zachowywaniu amerykańskiej wolności operacji w przestrzeni kosmicznej.

Organizacja postanowiła wyjaśnić znaczenie swojego logo w kolejnych wpisach. - Delta została użyta po raz pierwszy w organizacjach kosmicznych już w 1961 roku i zainspirowała pokolenia specjalistów zajmujących się kosmosem. W centrum delty znajduje się Gwiazda Polarna, która symbolizuje to, w jaki sposób podstawowe wartości kierują misją Sił Kosmicznych" - czytamy.

Czarne tło w logo symbolizuje "ogromną ciemność kosmosu". - Niektórzy odczuwają strach i przerażenie, ale my wolimy być zainspirowani i stawić czoła wyzwaniu" - wyjaśniają Siły Kosmiczne USA w kolejnym tweecie.

- Logo ma wiele elementów, ale srebrna zewnętrzna krawędź oznacza obronę i ochronę przed wszystkimi przeciwnikami i zagrożeniami emanującymi z domeny kosmicznej. Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych chronią - informują USSF.

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych to jeden z sześciu rodzajów Sił Zbrojnych USA. Organizacja została utworzona w grudniu 2019 roku. Jej zadaniem jest koncentrowanie się na działaniach wojennych w przestrzeni kosmicznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)