Sieciowy odtwarzacz Sony SMP‑N100

Sieciowy odtwarzacz Sony SMP-N100
Źródło zdjęć: © Sony

30.09.2010 12:47, aktual.: 30.09.2010 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia BRAVIA Internet Video umożliwia łączenie się z wybranymi serwisami internetowymi, takimi jak YouTube, platformy catch-up TV czy serwisy z filmami. Dzięki nowemu "sieciowemu odtwarzaczowi multimedialnemu" SMP-N100 firma Sony rozszerza zasięg tej technologii na cały dom. Nowe urządzenie może się ponadto łączyć z domową siecią Wi-Fi i pozwala na strumieniowe przesyłanie materiałów audio i wideo w standardzie DLNA

Nowy produkt Sony obsługuje wiele formatów. Dla poprawy jakości odtwarzanych filmów jest wyposażony w firmową technologię Sony IP Content Noise Reduction - szczególnie przydatną przy oglądaniu filmów z serwisu YouTube. Dostęp do wszystkich tych funkcji zapewnia łatwe w użyciu menu ekranowe XrossMedia Bar, jak również darmowe aplikacje do telefonów iPhone / iPodów Touch i urządzeń z systemem Android.

Obraz
© (fot. Sony)

Technologia BRAVIA Internet Video w modelu SMP-N10. pozwala kilkoma kliknięciami uzyskać dostęp do materiałów rozrywkowych. Dzięki niej można na przykład zobaczyć przeoczone programy telewizyjne.

Co więcej, urządzenie współpracuje z serwisem "Video On Demand powered by Qriocity”, zapewniającym dostęp do najnowszych hitów z Hollywood i klasycznych filmów, które można oglądać zarówno w jakości HD, jak i w standardowej rozdzielczości. Reprodukcja obrazu 1080. przez HDMI i zgodność z najnowszymi kodekami dźwięku HD, jak dts 2.0+Digital Out i DOLBY DIGITAL PLUS, oznacza z kolei, że przy odpowiednich głośnikach, to małe urządzenie może dostarczać wrażeń podobnych do korzystania z kina domowego.

Aby filmy z serwisu YouTube wyglądały jak najlepiej, technologia IP Content Noise Reduction optymalizuje jakość obrazu nawet przy odtwarzaniu amatorskich wideoklipów.

Łączność Wi-Fi: bezprzewodowa rozrywka w całym domu

Wbudowana sieć bezprzewodowa (Wi-Fi) umożliwia łączenie się z internetem i strumieniową transmisję różnych materiałów z komputerów i pamięci masowych podłączonych do domowej sieci. Ulubione filmy i przeoczone audycje telewizyjne można więc teraz obejrzeć wszędzie, gdzie jest telewizor. W przypadku zakupu kilku urządzeń SMP-N10. dostęp do ulubionych materiałów rozrywkowych będą mieli wszyscy domownicy - oczywiście bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek przewodów.

Zgodność z DLNA i różnymi kodekami: odtwarzanie wielu formatów

Odtwarzacz SMP-N10. jest zgodny ze standardem DLNA, dzięki czemu może się natychmiast łączyć ze wszystkimi podobnymi urządzeniami w domowej sieci. Zgodność z systemami plików FAT32 i NTFS oraz z dużą liczbą kodeków pozwala z kolei na odtwarzanie filmów, utworów audio, a nawet fotografii. W efekcie użytkownik urządzenia ma w zasięgu ręki wszystkie swoje materiały rozrywkowe. Może też odtwarzać lokalne pliki - między innymi w formatach DivXHD, MKV i AVCHD - przy wykorzystaniu złącza USB.

Obraz
© (fot. Sony)

Menu XrossMedia Bar i aplikacje do urządzeń iPhone / iPod Touch / Android

Odtwarzacz SMP-N10. umożliwia łatwe wybieranie wszystkich treści przy użyciu ekranowego menu Sony XrossMedia Bar i pilota. Nie wyczerpuje to jednak innowacyjnych możliwości obsługi urządzenia: darmowe aplikacje, które można pobrać z Apple App Store lub z Android Market, dają pełną kontrolę nad rozrywką posiadaczom telefonów iPhone, iPodów Touch oraz wszelkich urządzeń z systemem Android.

Gniazda do podłączenia telewizora

Poza złączem HDMI do reprodukcji obrazu o wysokiej rozdzielczości, odtwarzacz SMP-N10. ma również szereg gniazd pozwalających na podłączanie różnych elementów kina domowego. Dostępne jest kompozytowe i komponentowe wyjście wideo, optyczne i koncentryczne wyjście cyfrowego dźwięku oraz port Ethernet do przewodowego podłączenia sieci komputerowej.

Model SMP-N100 ma prosty, spokojny wygląd, który pasuje do najnowszych telewizorów Sony z linii wzorniczej Monolithic design. Aby nie wprowadzać zbędnych elementów wizualnych, projektanci ukryli nawet wewnątrz urządzenia antenę Wi-Fi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)