ShareSafe, czyli bądź bezpieczny na Facebooku

ShareSafe, czyli bądź bezpieczny na Facebooku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.09.2011 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ShareSafe to nowa aplikacja firmy F-Secure. Umożliwia ona szybkie sprawdzenie, czy linki, którymi dzielimy się na Facebooku są bezpieczne i czy umieszczając je na tablicy, przypadkowo nie infekujemy kont naszych znajomych.

Lawinowo rosnąca popularność Facebooka sprawia, że portalem żywo interesują się także internetowi przestępcy. Ich działalność polega głównie na umieszczaniu w serwisie linków rozsiewających wirusy oraz spam i kierujących do niebezpiecznych stron.

ShareSafe wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania złośliwych postów, spamu oraz groźnych linków umieszczanych na Facebooku. W momencie, kiedy link zostaje sprawdzony przez ShareSafe, inni użytkownicy to widzą, zyskując pewność, że odnośnik nie przekieruje ich pod niepożądany adres.

Aspekt edukacyjny i rozrywkowy to –. obok roli ochronnej – dodatkowe funkcjonalności ShareSafe. Opcja „Top Links” pozwala nam przeglądać najpopularniejsze linki wklejane na Facebooka przez innych użytkowników aplikacji. Ci spośród nich, którzy dodają najciekawsze, a przy tym bezpieczne linki, są dodatkowo premiowani. Za każdy sprawdzony przez ShareSafe i umieszczony na Facebooku link otrzymują nagrody i odznaki. Im większą popularnością wśród innych użytkowników portalu cieszy się wklejony przez nas link, tym więcej punktów zyskujemy. Zgromadzone punkty można wymieniać na nagrody.

W zamian za uzbierane punkty można otrzymać gratisowe licencje na używanie poniższych programów:
- F-Secure Internet Security
- F-Secure Online Backup
- F-Secure Mobile Security
W przyszłości przewidziane są także inne nagrody.

ShareSafe to darmowa aplikacja beta, co oznacza, że wciąż jest w fazie rozwoju. Jej twórcy docenią każdy komentarz na temat jej działania.

Aplikacja jest dostępna pod adresem http://on.fb.me/ShareSafeInfo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)