SEOfriend - pomoc w tworzeniu SEOprzyjaznych treści

SEOfriend - pomoc w tworzeniu SEOprzyjaznych treści
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

08.04.2011 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NetSprint wprowadził na rynek usługę SEOfriend - rozwiązanie, które pomaga redaktorom serwisów www przygotowywać treści przyjazne wyszukiwarkom. Nowy produkt powstał w oparciu o doświadczenie pracowników firmy w tworzeniu rozwiązań wyszukiwawczych oraz zaawansowanych narzędzi analizy językowej.

SEOfriend umożliwia optymalizację treści zamieszczanych w serwisie internetowym pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych, m.in. Google, Bing czy NetSprint oraz strategii SEO przyjętej przez klienta. Celem usługi jest pomoc autorowi tekstu w stworzeniu go tak, aby po publikacji online pojawiał się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na zapytania o frazy określone jako strategiczne dla danej strony.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Przed publikacją tekst jest oceniany przez narzędzie SEOfriend i jako efekt jego działania redaktor otrzymuje zbiór rekomendacji i proponowanych zmian w przygotowywanej treści, których wprowadzenie poprawi pozycję publikacji w wynikach wyszukiwania. W przypadku portali i dużych serwisów internetowych SEOfriend jest integrowany z CMS klienta tak, aby porady dla redaktorów były dostępne dla nich bezpośrednio w czasie tworzenia artykułów właśnie w CMS.

W pierwszym okresie po wprowadzeniu usługi jest ona adresowana tylko do dużych portali i serwisów internetowych, w wersji SEOfriend PLUS, ale już od lipca 201. roku usługa udostępniona będzie dla wszystkich twórców treści w Internecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)