Ściągnąłeś ten film? Możesz spać spokojnie... na razie

Ściągnąłeś ten film? Możesz spać spokojnie... na razie

Ściągnąłeś ten film? Możesz spać spokojnie... na razie
Źródło zdjęć: © chip.pl
27.12.2011 13:11

Z pewnością pamiętacie sprawę wytwórni filmu Hurt Locker, która pozwała prawie 25 tysięcy osób za ściągnięcie tego obrazu z sieci.

Wytwórnia Voltage Pictures w maju zeszłego roku złożyła pozew przeciwko 2. 583 osobom prywatnym, którzy według niej złamali prawo, pobierając pirackie wersje filmu Hurt Locker: W pułapce wojny - zdobywcy Oscara. W październiku tego roku, sama wytwórnia wycofała większość ze swoich pozwów, jednak wciąż oskarżała blisko 2300 osób. W tym tygodniu, sprawa całkowicie została oddalona przez sąd. Powód? Zbytnia opieszałość dostawców ISP w dostarczaniu szczegółowych danych o osobach, kryjących się za adresami IP. Adwokaci Voltage Pictures nie byli w stanie w ciągu 1,5 roku zebrać niezbędnych informacji, kilkukrotnie prosili sędziego o odroczenie sprawy, aż w końcu cierpliwość sądu się skończyła.

Wytwórnia nie zamierza jednak odpuścić - jej adwokaci będą teraz ścigać pojedyncze osoby, zamiast wytaczania jednego pozwu dla wszystkich. Marne ma jednak szanse na zwycięstwo.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czy przeglądarkom potrzebny jest jeszcze pasek adresu?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)