Sapphire pokazuje kartę z 6 GB pamięci

Sapphire pokazuje kartę z 6 GB pamięci

Sapphire pokazuje kartę z 6 GB pamięci
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.06.2012 15:00, aktualizacja: 11.06.2012 09:02

Sapphire prezentuje swoje najnowsze produkty na odbywających się w dniach od 5 do 9 czerwca targach Computex Taipei 2012. Szczególnie ciekawymi pozycjami z oferty firmy są fabrycznie podkręcone karty graficzne HD 7970 Vapor-X z aż 6GB pamięci na pokładzie, a także płyty główne oparte na układach APU – AMD Trinity.

Wstępnie zostały także zaprezentowane nowe, bazujące na APU mini-PC oraz Radeony HD 787. w wersji FleX – kolejne karty Sapphire w rodzinie HD 7000 umożliwiające skorzystanie z rozszerzonych możliwości wyświetlania obrazu bez dodatkowych adapterów.

Najnowsze modele kart graficznych

Z dostępnych już na rynku produktów firmy Sapphire warto na żywo zapoznać się z wchodzącą do sprzedaży kartą HD 795. FleX z coolerem Dual-X, umożliwiającą granie w najnowsze produkcje w trybie Eyefinity przy wysokich/średnich ustawieniach jakości obrazu. Dla osób z mniej zasobnym portfelem przygotowano pokaz innego debiutanta w rodzinie HD 7000 – chłodzonego autorską technologią firmy Sapphire o nazwie Vapor Chamber - Radeona HD 7700 Vapor-X. Entuzjaści coolerów pasywnych mogą zobaczyć Sapphire Radeona HD 7750 Ultimate wyposażonego w ogromny radiator.

Płyty główne dla procesorów Intela i AMD

Wśród pozostałych produktów Sapphire obecnych na targach wymienić należy kilka modeli płyt głównych, w tym: Pure Platinum A7. ze wsparciem dla interfejsu USB 3.0, Pure Black 990FX z chipsetem SB950 sześcioma złączami PCI-Express skierowaną głównie do entuzjastów podkręcania, a także płyty przeznaczone dla procesorów z rodziny Ivy Bridge – Pure Platinum H67, Pure Platinum Z68 i najnowszą Pure Platinum Z77, opartą na chipsecie optymalnym dla procesorów Intela trzeciej generacji.

Mini-PC Edge HD3

Zwolennicy oryginalnych rozwiązań mogą obejrzeć z bliska mini-PC Edge. Zwiększeniu w stosunku do poprzedników uległa wydajność i możliwości (implementacja standardu USB 3.0). Edge HD3 to pierwszy mini-PC Sapphire wyposażony w układ APU E-45. znany też jako AMD Brazos, z powodzeniem stosowany w komputerach biurowych i multimedialnych HPTC.

Vid-2X

Sapphire przedstawił też na targach Computex Vid-2. – w Polsce szerzej nieznane urządzenie zewnętrzne, pozwalające podpiąć dwa monitory Full HD ze złączami DVI do jednego portu Thunderbolt, DisplayPort lub Dual-Link DVI w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Vid-2X nie wymaga instalowania sterowników czy oprogramowania i dostępny jest w dwóch modelach – z gniazdem DisplayPort (wersja kompatybilna z Thunderbolt) oraz w wersji z wejściem Dual-Link DVI.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)