Trwa ładowanie...
d3zqose

Santander zmienia sposób logowania. Nareszcie, bo długo na to czekaliśmy

Santander Bank Polska rozsyła dziś informacje o nowej metodzie logowania. Z całą pewnością będzie bezpieczniejsza, ale też przysporzy mniej problemów samemu bankowi. Informację o nowej metodzie klienci otrzymują w formie SMS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długo oczekiwana nowość w końcu w Santander Bank Polska
Długo oczekiwana nowość w końcu w Santander Bank Polska (Arkadiusz Ziolek/East News)
d3zqose

Od dziś do usług bankowości elektronicznej w Santander Bank Polska można logować się za pomocą ustalonego przez siebie loginu. Treść wiadomości SMS wysłanej przez bank tłumaczy właściwie cały proces krok, po kroku. Oczywiście brak polskich znaków spowodowany jest wymaganiami mojego operatora.

"Masz nowa opcje logowania do uslug bankowosci elektronicznej. Mozesz zmienic swoj numer NIK na osobisty login (np. Filozof123). Zrobisz to w latwy sposob w zakladce ustawienia -> "wlasny login". Polecamy sie - Santander Bank Polska. "

Nowe logowanie w Santander - czy to ma sens?

d3zqose

Temat nowego sposobu logowania w Santander poddaliśmy krótkiej redakcyjnej debacie. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się trochę niebezpieczny, to w rzeczywistości jednak jest świetnym pomysłem. Moje obawy wzięły się z ostatnich częstych wycieków danych. Bazy pełne loginów i haseł są łatwo dostępne w sieci.

Jak (niestety) wiadomo, internauci często nie dostosowują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Hasła tworzą banalnie proste, a często ten sam login i hasło używają do logowania w różnych platformach. Stąd, jeśli te dane wyciekną, a któreś z nich okażą się kombinacjami do logowania w Santander, to ktoś straci humor na kilka dobrych tygodni.

Ale przecież niedawno wprowadzono nowe prawo. Każde logowanie z poziomu niezweryfikowanego urządzenia wymaga od nas logowania za pomocą dwustopniowego uwierzytelnienia. To też sam login i hasło nie wystarczą. Potrzebny jest jeszcze (przykładowo) kod podany w SMS.

d3zqose

Nowy sposób logowania to pomoc także dla banku. Numer NIK to aż 10-cyfrowa kombinacja cyfr. Z pewnością osoby nie korzystające z bankowości internetowej mogą go łatwo zagubić. Jeśli nie znajdą dokumentów, w których zapisano ten numer, są zmuszeni kontaktować się z bankiem. A to tylko zbędny kłopot. Własny login z pewnością jest łatwiejszy do zapamiętania, niż długi ciąg cyfr.

Zobacz też: Santander wprowadza ważne zmiany. Oto cała lista

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zqose

Podziel się opinią

Share

d3zqose

d3zqose
Więcej tematów