Samsung szykuje kompakt z wymiennymi obiektywami

Samsung szykuje kompakt z wymiennymi obiektywami
Źródło zdjęć: © Samsung

01.09.2008 10:00, aktual.: 01.09.2008 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Samsung zamierza wiosną 2010 roku zaprezentować nowy, hybrydowy cyfrowy aparat fotograficzny. Urządzenie to stanowić będzie połączenie lustrzanki z kompaktem - oferować ma m.in. możliwość wymiany obiektywu.

Nowy aparat będzie korzystał z sensora CMOS ( Complementary Metal Oxide Silicon ) w formacie Advanced Photo System type-C ( APS-C; jego wymiary - 23,4 x 15,6 mm ) o rozdzielczości 1. milionów pikseli - tego samego, który znajdziemy w lustrzance Samsung GX-20. Nowy sprzęt to hybrydowe rozwiązanie stanowiące połączenie lustrzanki z kompaktem. Będzie oferował możliwość skorzystania z wymiennych obiektywów ( mają się one cechować mniejszymi wymiarami od tych, które współpracują z obecnymi lustrzankami ) oraz elektronicznego wizjera i systemu Live View.

Obraz
© Samsung NV100 HD - jeszcze bez wymiennych obiektywów(fot. IDG)

"_ Pomimo tego, że postanowiliśmy stworzyć system dostępny na każdą kieszeń, skoncentrowaliśmy się na tym, aby cechował się on jakością, która powinna zadowolić nawet osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią _" - twierdzi Byung Woo Lee, przedstawiciel producenta.

Warto przy tej okazji wspomnieć o przedstawionym miesiąc temu przez firmy Olympus oraz Matsushita Electrical Industrial ( firma produkująca sprzęt pod marką Panasonic ) systemie "Micro Four Thirds System - System Mikro Cztery Trzecie. Byung Woo Lee tłumaczy, że rozwiązanie jego firmy, choć podobne, będzie się różniło od japońskiego wielkością zastosowanego przetwornika obrazu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)