Samsung szykuje kompakt z wymiennymi obiektywami

Samsung szykuje kompakt z wymiennymi obiektywami

Samsung szykuje kompakt z wymiennymi obiektywami
Źródło zdjęć: © Samsung
01.09.2008 10:00, aktualizacja: 01.09.2008 10:16

Firma Samsung zamierza wiosną 2010 roku zaprezentować nowy, hybrydowy cyfrowy aparat fotograficzny. Urządzenie to stanowić będzie połączenie lustrzanki z kompaktem - oferować ma m.in. możliwość wymiany obiektywu.

Nowy aparat będzie korzystał z sensora CMOS ( Complementary Metal Oxide Silicon ) w formacie Advanced Photo System type-C ( APS-C; jego wymiary - 23,4 x 15,6 mm ) o rozdzielczości 1. milionów pikseli - tego samego, który znajdziemy w lustrzance Samsung GX-20. Nowy sprzęt to hybrydowe rozwiązanie stanowiące połączenie lustrzanki z kompaktem. Będzie oferował możliwość skorzystania z wymiennych obiektywów ( mają się one cechować mniejszymi wymiarami od tych, które współpracują z obecnymi lustrzankami ) oraz elektronicznego wizjera i systemu Live View.

288771498678958227
© Samsung NV100 HD - jeszcze bez wymiennych obiektywów(fot. IDG)

"_ Pomimo tego, że postanowiliśmy stworzyć system dostępny na każdą kieszeń, skoncentrowaliśmy się na tym, aby cechował się on jakością, która powinna zadowolić nawet osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią _" - twierdzi Byung Woo Lee, przedstawiciel producenta.

Warto przy tej okazji wspomnieć o przedstawionym miesiąc temu przez firmy Olympus oraz Matsushita Electrical Industrial ( firma produkująca sprzęt pod marką Panasonic ) systemie "Micro Four Thirds System - System Mikro Cztery Trzecie. Byung Woo Lee tłumaczy, że rozwiązanie jego firmy, choć podobne, będzie się różniło od japońskiego wielkością zastosowanego przetwornika obrazu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)