Samsung STORY Station - zewnętrzny dysk twardy z interfejsem USB 3.0

Samsung STORY Station - zewnętrzny dysk twardy z interfejsem USB 3.0

29.04.2010 14:28

Samsung Electronics wprowadził dzisiaj do swojego portfolio zewnętrzny dysk twardy Samsung STORY Station 3.0 z interfejsem SuperSpeed USB 3.0. Jest to wysokiej klasy 3,5-calowy zewnętrzny dysk twardy, który w porównaniu do poprzedniego interfejsu USB 2.0, oferuje dziesięciokrotnie większe prędkości transmisji, co czyni go idealnym rozwiązaniem do przechowywania kluczowych danych, do których potrzebny jest błyskawiczny dostęp

Interfejs SuperSpeed USB 3.0 oferuje maksymalny transfer na poziomie 5 gigabitów na sekundę (Gbps), co jest imponującym wynikiem w porównaniu do 48. megabitów na sekundę (Mbps) w przypadku USB 2.0. Użytkownicy mogą teraz przenieść 4 MB muzyki (równowartość 3-minutowego utworu) lub plików graficznych (wysokiej rozdzielczości zdjęcie z 6-megapikselowego aparatu fotograficznego) w około 0,02 sekundy, a cały film HD w 2,3 minuty. Nowy interfejs jest zgodny wstecz z interfejsami USB 2.0 i 1.1.

Linia STORY Station jest laureatem nagrody iF design 200. w kategorii projekt. Minimalistyczny design był inspirowany elektroniką retro. Stylistyka utrzymana jest w kolorze szarym, co doskonale współgra z wykonaną ze szczotkowanego aluminium obudową oraz charakterystycznym czerwonym logo. Dodatkowo materiały, z których wykonana jest obudowa, są zgodne z normami RoHS, a otwory wentylacyjne ułatwiają odprowadzanie ciepła w celu zapewnienia niezawodnej pracy.

Obraz
© (fot. Samsung)

Zaprojektowany z myślą o środowisku, dysk STORY Station 3.0 oferuje trzy stany oszczędzania energii - spoczynku, snu i wstrzymania. Poziom poboru prądu w trybie gotowości spełnia wymagania Unii Europejskiej EuP (Energy Using Products) - dyrektywy dla rozporządzenia o trybach gotowości.

Dysk STORY Station 3.0. dostępny w pojemnościach od 1 TB do 2 TB. Linia produktów STORY oferuje obecnie najszerszą gamę urządzeń typu premium desktop storage - STORY Station USB 2.0, STORY Station Plus z e-SATA i USB 2.0 oraz najnowszy STORY Station 3.0. Dołączony do urządzenia pakiet oprogramowania zawiera aplikację Samsung Auto Backup, umożliwiającą tworzenie kopii zapasowych oraz SecretZone i SafetyKey, służące do szyfrowania i ochrony danych.

Dyski Samsung STORY Station 3.0 są objęte trzyletnią gwarancją i będą dostępne na całym świecie już w kwietniu 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)