Samsung Smart TV HU6900 z obsługą standardu Ultra HD trafia do sprzedaży

Samsung Smart TV HU6900 z obsługą standardu Ultra HD trafia do sprzedaży

Samsung Smart TV HU6900 z obsługą standardu Ultra HD trafia do sprzedaży
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.05.2014 15:08

Do oferty telewizorów Ultra High Definition Samsung dołącza kolejny reprezentant – Samsung Smart TV HU6900. Telewizor jest w stanie wyświetlać treści w wysokiej rozdzielczości UHD (3840x2160) i wyposażony został w funkcje znane z topowych modeli koreańskiego producenta.

Pod względem zastosowanych rozwiązań, w Samsung Smart TV HU6900 znajdziemy wszystkie autorskie technologie firmy Samsung, które odpowiedzialne są za jakość obrazu oraz rozbudowaną funkcjonalność tegorocznych modeli telewizorów. Przede wszystkim, godną uwagi jest funkcja skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition, czterokrotnie większej od standardowej Full HD. Dzięki niej na nowo odkryjemy starsze materiały wideo czy filmy na płytach DVD, których wygląd będzie znacznie lepszy niż dotychczas.

Wśród technologii Samsung zastosowanych w modelu HU6900 znajdą się także algorytmy Digital Noise Filter i Digital Clear View, które zagwarantują brak jakichkolwiek cyfrowych zakłóceń obrazu. Matryca wyświetlać ma obraz o wysokiej ostrości dzięki dynamicznemu kontrastowi Mega DCR oraz technologii Clear Motion Rate o współczynniku 200 Hz. Dodatkowo algorytm UHD Dimming zoptymalizuje całość obrazu pod kątem dostarczenia odpowiednich czerni i kontrastu w każdym obszarze ekranu. Ich sprawne działanie zapewni wbudowany czterordzeniowy procesor, znany z innych tegorocznych telewizorów Samsung.

Na wyposażeniu nowego modelu telewizora znalazła się także nowa funkcjonalność Multi screen, za pośrednictwem której na ekranie telewizora wyświetlimy jednocześnie obraz z czterech źródeł. W jednym momencie będziemy mogli oglądać telewizję, skorzystać z jednej z licznych aplikacji Samsung Smart TV oraz przejrzeć filmy Warte Obejrzenia na platformie SmartHub. Funkcjonalność Multi screen sprawdzi się, gdy kilka osób potrzebuje skorzystać z telewizora jednocześnie.

Dzięki zintegrowanej karcie sieciowej z funkcją WiFi Direct, na nowym telewizorze Samsung skorzystamy nie tylko z połączenia z siecią Internet, ale także połączymy z modelem HU690. inne urządzenia podpięte do domowej sieci. Korzystając np. z najnowszej wersji mobilnej aplikacji Samsung Smart View połączymy nasz smartfon bezpośrednio z telewizorem. W tym momencie oddana nam zostanie możliwość strumieniowania obrazu i dźwięku z urządzenia mobilnego na ekran telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)