Samsung SGH-G600 z pięcioma megapikselami

Samsung SGH‑G600 z pięcioma megapikselami

Samsung SGH-G600 z pięcioma megapikselami
25.07.2007 19:37, aktualizacja: 26.07.2007 09:21

Kolejne gorące pięć megapikseli. Tym razem według Samsunga, w odchudzonej do granic możliwości 15-milimetrowej obudowie.

Samsung oficjalnie zaprezentował swój nowy model aparatu: Samsung SGH-G600 - został on przedstawiony jako telefon fotograficzny i stan ten potwierdza wbudowany aparat fotograficzny o matrycy składającej się z pięciu milionów pikseli. Według danych producenta jest to najcieńszy z istniejących telefonów fotograficznych o tej rozdzielczości aparatu (14,9 mm grubości).

Samsung SGH-G600 jest dość innowacyjną pozycją wśród innych terminali koreańskiego producenta. Oferuje udoskonalone menu i nową przeglądarkę internetową NetFront. Wbudowany moduł Bluetooth 2.0 obsługuje profil A2DP (Bluetooth Stereo) oraz tryb podwójny, dający możliwość podłączenia drugiego urządzenia Bluetooth podczas trwającej innej transmisji. Innymi słowy możliwe jest na przykład jednoczesne słuchanie muzyki przez słuchawki Bluetooth i przesyłanie plików. Czterosystemowy telefon posiada 2,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) i wyświetlający 16 milionów kolorów. Mimo, że zdjęcia terminala przedstawione przez Samsunga pokazują G600 jako aparat posiadający drugą kamerkę do wideorozmowy, to wersja ostateczna telefonu obsługuje jedynie sieci 2G (GSM/GPRS/EDGE)
. SGH-G600 oferuje także tuner radiowy z RDS-em, wsparcie dla USB 2.0, slot kart microSD i wyjście TV.

Pięcio-megapiskelowe telefony fotograficzne nie są już czymś rewolucyjnym, jednakże wciąż nie ma ich za wiele na rynku. LG wypuścił KG92, Nokia - N95, wkrótce pojawi się też K850i Sony Ericssona. Samsung nie zostaje w tyle względem innych producentów, jednakże coraz wybredniejsi klienci prócz wysokiej rozdzielczości zdjęć, oczekują obecnie także wysokiej jakości wideo. SGH-G600 nagrywa wideo w rozdzielczości CIF (352x288) w pełnych 30 klatkach na sekundę, będzie możliwe też nagrywanie w rozdzielczości VGA (640x480), ale nie ma co liczyć na pełne 30kl/s w tym wypadku. Parametry są przyzwoite, szczególnie biorąc pod uwagę, że standard VideoCD używa właśnie rozdzielczości CIF. Samsung SGH-G600 pojawi się w sklepach jeszcze w sierpniu tego roku, najpierw w Wielkiej Brytanii. Przewidywana cena to około 400 euro przy zestawie zawierającym prócz samego telefonu także kartę microSD 1GB i słuchawki bezprzewodowe Samsung Bluetooth WEP 210. Co ciekawe - wcześniej zapowiedziany 5-ciomegapikselowy Samsung SGH-F700 -
również ma trafić na sklepowe półki w sierpniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)