Samsung patentuje, ale nie chce inwestować w druk 3D

Samsung patentuje, ale nie chce inwestować w druk 3D
Źródło zdjęć: © Fotolia / Veniamin Bibikov

22.12.2015 11:45, aktual.: 22.12.2015 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung opatentował metodę holograficznego druku 3D, ale na razie nie ma zamiaru inwestować dużych środków w rozwój technologii 3D. Firma w najbliższych latach chce skupić się na rozwoju dronów i rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy - donosi portal Centrum Druku 3D.

Koreański potentat jest wśród kilku dużych firm, które mają największą liczbę patentów związanych z drukiem 3D, ale do tej pory nie ruszyły z produkcją drukarek. Liderem tej grupy jest Fujitsu, a Samsung zajmuje piątą pozycję. Firma systematycznie oświadcza, że technologia druku 3. leży na peryferiach jej zainteresowań – mówi Paweł Ślusarczyk z portalu CD3D.

Jak informował portal 3ders.org, azjatyckie media donosiły ostatnio, iż Samsung zamierza koncentrować się w najbliższej przyszłości głównie na budowie dronów oraz rozwiązań wpisujących się w Internet of Things. W ocenie tej firmy, te dwie gałęzie nowych technologii mają bez porównania większy potencjał sprzedażowy w nadchodzących latach, niż druk 3D, który - choć równie ciekawy - nie przyniesie istotnych przychodów.

Dlatego Samsung zapowiedział, że będzie w dalszym ciągu pracował nad tą technologią, ale nie przeznaczy na ten cel takich dużych środków jak na inne obszary działalności - dodają specjaliści z CD3D.

Najnowszy patent koncernu - holograficzny druk 3D - poszerza patentowe portfolio Koreańczyków, nie anonsując w żaden sposób jakichkolwiek działań zmierzających do tego, abyśmy wkrótce mieli zobaczyć drukarkę 3D z logiem Samsunga na obudowie - podkreślił Ślusarczyk.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)