Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat
Źródło zdjęć: © PROKārlis Dambrāns / CC
25.01.2016 09:44, aktualizacja: 08.08.2016 09:42

Przecieki dotyczące nowego topowego smartfona firmy Samsung pojawiają się obecnie bardzo regularnie. Szczególnie interesujące brzmią te, które dotyczą aparatu fotograficznego, umieszczonego w tym telefonie. Zapowiada się on naprawdę znakomicie.

Jednym z nowych źródeł informacji, jakie pojawiły się w kilku koreańskich serwisach internetowych, jest osoba podająca się za pracownika firmy Samsung. Oczywiście nie ma pewności, że tak jest w istocie, niemniej, podawane przez nią informacje pokrywają się z tym, co wiadomo już z wcześniejszych przecieków.

Według tych informacji aparat będzie jedną z największych nowości Galaxy S7 - i to na niego w dużym stopniu położony będzie akcent podczas promocji nowego telefonu. Szczególnie dobrze ma się on sprawować podczas zdjęć nocą, możemy się nawet spodziewać, że slogan promujący S7 zawierać będzie jakieś wyrażenie typu "w nocy".

Nowy aparat zawdzięczać będzie lepszą jakość zdjęć w trudnych warunkach kilku zabiegom technicznym. Po pierwsze, dysponować będzie bardzo jasnym obiektywem o otworze przysłony f/1,7. Po drugie, zamiast 16 milionów pikseli w S6 używać będzie nowej, być może nawet większej matrycy, o rozdzielczości 12 milionów pikseli. Nawet jeśli rozmiar matrycy pozostanie taki sam, oznacza to większą powierzchnię poszczególnych pikseli, a co za tym idzie – mniejsze szumy i lepszą jakość zdjęć.

Mało tego – nowy aparat ma wykorzystywać do ustawiania ostrości zaawansowany system Dual Pixel, zbliżony do tego, co zaprezentowała dość niedawno firma Canon. Prawdopodobnie oznacza to ustawianie ostrości wykorzystujące nie tylko technologię detekcji kontrastu, ale także znaną z lustrzanek, bardzo wydajną detekcję fazy. Jak to dokładnie działa (w przypadku lustrzanek Canona) wyjaśnia ten film:

I jeszcze jeden drobiazg dotyczący głównego aparatu w Galaxy S7: ma być zlikwidowany charakterystyczny "garb" na tylnej ściance, skrywający moduł obiektywu z matrycą cyfrową. Będzie płasko!

Wyciekły także dwa zdjęcia, prezentujące najprawdopodobniej przedni moduł aparatu cyfrowego, który będzie wykorzystywany przez Samsunga Galaxy S7. Oto one:

Obraz
© (fot. chip.pl)
Obraz
© (fot. chip.pl)

Telefon ma być też kurzo- i wodoodporny, a każda jego wersja ma wykorzystywać hybrydowy slot Dual SIM, pozwalający na korzystanie z drugiej karty SIM lub też – wymiennie – karty Micro SD.

Według najnowszych informacji (ale z innego źródła) rynkowa premiera nowego topowego smartfona firmy Samsung może nastąpić już 11 marca.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gracz stworzył pełnometrażowy film w Skyrimie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)