Samsung Galaxy Note Edge już w Polsce. Ile kosztuje pasek na zakrzywionym wyświetlaczu?
Nowa konstrukcja Samsunga właśnie wchodzi na polski rynek. Czy zakrzywiona krawędź ekranu przyjmie się w Polsce i czy ten smartfon jest wart swojej ceny? Sprawdźmy, czym się charakteryzuje najnowszy sprzęt od Samsunga.
Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym elementem telefonu jest jego zakrzywiony wyświetlacz. Nie jest to jednak zakrzywienie, znane z niedawno zaprezentowanego na targach CES LG G FLex 2. w którym wygięty jest całe urządzenie. Samsung postanowił nas zaskoczyć w nieco inny sposób – zakrzywił prawą krawędź wyświetlacza tak, że zachodzi na boczną ściankę. Dzięki temu powstał intuicyjny pasek, spełniający – oprócz samych powiadomień – szereg ciekawych funkcji.
Podczas targów IFA 201. zaprezentowano urządzenia, które rozszerzyły rodzinę Galaxy – Samsung Galaxy Note 4 i Note Edge. Ten pierwszy już od jakiegoś czasu jest dostępny w sprzedaży, natomiast Edge debiutuje właśnie teraz. Producent przekonuje, że innowacyjny pasek na krawędzi ekranu ma nie tylko służyć do tego, aby być zauważonym. Ma przede wszystkim ułatwić i usprawnić pracę z urządzeniem. Bez patrzenia na ekran główny, przy zamkniętej okładce, możemy widzieć otrzymane powiadomienia, korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie. Pasek nie przeszkadza podczas przeglądania stron internetowych czy oglądaniu multimediów.
Technicznie wyświetlacz nie różni się niczym od Note 4. Jest to konstrukcja typu QHD - Super AMOLED 2560 x 1440 o przekątnej 5,6 cala. Różnic nie doszukamy się również w budowie aparatu. Przedni posiada rozdzielczość 3,7 MPix z jasnym obiektywem f/1.9. Główny aparat to 16MPix z systemem stabilizacji optycznej. Aparat zastosowany w modelach Note 4 oraz Note Edge to jedna z najlepszych w tym momencie konstrukcji tego typu na rynku.
Note to przede wszystkim linia telefonów dostosowanych do potrzeb biznesowych. Modele Note 4 oraz Note Edge posiadają rysik S-Pen, imitujący typowe przyrządy kreślarskie –. długopis, pióro aerograf etc. Menu AirCommand, wzbudzane przyciskiem umieszczonym na rysiku pozwala na szybkie wykonanie notatki tekstowej lub graficznej, „wycięcie” wybranego fragmentu tego, co w danej chwili wyświetlamy. W notatkach możemy łączyć zdjęcia, infografiki, teksty odręczne oraz drukowane. Funkcja Smart Select zmienia rysik w myszkę komputerową – pozwala na wybranie wielu elementów i przeciągnąć je na przykład do aplikacji poczty elektronicznej, dodając w ten sposób załączniki.
Bateria o pojemności 300. mAh z funkcją szybkiego ładowania pozwala w ok. 30 minut naładować telefon do poziomu 50%. Jest to również rozwiązanie znane z Note 4.
Dodatkowe funkcje to redukcja szumów, aktywny filtr dźwięków otoczenia, „dookolny”. dyktafon, udoskonalony czytnik linii papilarnych oraz czujnik promieni UV.
Czy Note Edge jest wart tych pieniędzy oraz czy Note 4 różni się czymś jeszcze oprócz braku paska na zakrzywionej krawędzi wyświetlacza przekonamy się już niedługo podczas testów.
Sugerowana cena urządzenia to *3499 zł. *
Sebastian Kupski