Samochodowy zestaw AV Sony XAV‑602BT z nawigacją

Samochodowy zestaw AV Sony XAV-602BT z nawigacją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.08.2013 11:09, aktual.: 19.08.2013 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy samochodowy zestaw Sony AV XAV-602BT to urządzenie, które umożliwia bezpieczne słuchanie muzyki, posługiwanie się nawigacją i korzystanie z aplikacji na smartfony. Można go będzie nabyć go oddzielnie lub jako pakiet (XNV-KIT602) z nowym modułem GPS i mapami nawigacyjnymi firmy TomTom.

Zestaw jest przeznaczony do instalacji w otworze montażowym DIN podwójnej wielkości. Współpraca z telefonami z technologią MirrorLink zapewnia kierowcy dostęp do wszystkich multimediów cyfrowych.

Po pobraniu najnowszej aplikacji App Remote (przeznaczonej na urządzenia z systemem Android i iOS) zestaw integruje się ze smartfonem. Kolorowy ekran dotykowy o wielkości 15,5 cm (6,1") umożliwia wyświetlenie kopii ekranu smartfonu oraz wybieranie niektórych funkcji telefonu. (dostępne funkcje zależą od modelu smartfona i systemu operacyjnego).

Po podłączeniu współpracującego smartfona z systemem Android przez łącze Bluetooth użytkownik może używać jego ekranu dotykowego do regulacji balansu lewo-prawo i przód-tył, wybierania miejsca słuchania, zmieniania ustawień korektora i korygowania innych ustawień dźwięku —. wszystko przy użyciu prostych, intuicyjnych gestów.

Bezpieczną obsługę zestawu podczas jazdy ułatwiają polecenia głosowe: aby ich użyć, wystarczy nacisnąć klawisz VOICE i wypowiedzieć odpowiednie polecenie. Rozpoznawanie mowy umożliwia mikrofon montowany na osłonie przeciwsłonecznej, działający efektywnie nawet przy dość dużym poziomie hałasu, na przykład podczas szybkiej jazdy autostradą.

Włączenie nawigacji w telefonie i wybranie celu podróży nie wymaga odrywania rąk od kierownicy. Aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową, wystarczy wypowiedzieć treść komunikatu. Urządzenie rozpozna nawet takie hasło, jak „Beethoven”. — i rozpocznie odtwarzanie odpowiednich utworów muzycznych.

Kierowanie samochodem nie oznacza braku łączności ze światem: zestaw może bowiem samoczynnie odczytywać nadchodzące wiadomości, tweety i przypomnienia z kalendarza.

Zestaw XAV-602BT współpracuje także z telefonami iPhone i iPodami. Ich użytkownicy mogą między innymi zmieniać ustawienia dźwięku oraz wyświetlać listę kompatybilnych aplikacji.

Drogę do celu ułatwi dostępny oddzielnie lub w pakiecie moduł GPS XA-NV300. z nawigacją TomTom i funkcją poleceń głosowych. Planowanie podróży stanie się j łatwiejsze dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i mapom zawierającym IQ Routes i analizującym plan podróży w czasie rzeczywistym. Do korzystania nie jest potrzebne połączenie sieciowe, ponieważ aplikacja działa w pełni offline, umożliwiając oszczędzanie na kosztach transmisji danych w roamingu.

Zestaw Sony odtworza 4.1-kanałowy dźwięk przestrzenny uzupełniony wirtualnym kanałem centralnym. Dodatkowo technologia Sony Advanced Sound Engine pozwala na dopasowanie szeregu parametrów dźwięku do własnych upodobań i posiadanej kolekcji nagrań. Z kolei Dynamic Reality Amplifier o mocy wyjściowej 4 x 52. pozwoli wzbogacić rozrywkę o głośny i czysty dźwięk. Unikatowym rozwiązaniem Sony jest również optymalizacja odbioru radia przez tuner Digital Clarity, poprawiający separację kanałów stereo i jakość brzmienia podczas jazdy w strefach pogorszonego odbioru sygnału UKF.

Zestaw jest wyposażony w zdejmowany panel przedni, pozwalający zmniejszyć ryzyko kradzieży urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)