S3000 - audiofilska seria Yamaha na 125 rocznicę działalności

S3000 - audiofilska seria Yamaha na 125 rocznicę działalności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2013 16:36, aktual.: 06.06.2013 17:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha wprowadza na rynek serię S3000, skierowaną do wymagających odbiorców. W jej skład wchodzi wzmacniacz zintegrowany A-S3000 i CD-S3000 - odtwarzacz SA-CD z przetwornikiem C/A USB.

A-S3000: wzmacniacz zintegrowany

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wzmacniacz zintegrowany A-S300. został zaprojektowany od podstaw, w efekcie czego powstała unikatowa konstrukcja ze zbalansowanym zasilaniem i torem sygnałowym. Obwód wzmacniacza jest zaprojektowany w oparciu o niezależne sekcje przedwzmacniacza i końcówek mocy dla symetrii lewa-prawa. Podstawowy projekt wzmacniacza mocy wykorzystuje zastrzeżoną przez Yamahę technologię zbalansowanego zasilania i toru sygnału. To skutkuje symetryczną pracą stopnia wyjściowego w trybie push-pull i usuwa negatywny wpływ maleńkich wahań napięcia lub szumu uziemienia. Zastosowanie tranzystorów MOSFET o tej samej polaryzacji, zarówno w dodatniej, jak i ujemnej stronie zasilania, eliminuje zależność jakości dźwięku od różnicy w polaryzacji.

Niezależna rama wewnętrzna eliminować ma wpływ wibracji i umożliwia poprowadzenie każdego z obwodów najkrótszą możliwą drogą. Rezultatem jest ograniczenie strat sygnału. To rozwiązanie w połączeniu z ramą wewnętrzną, która jest całkowicie pokryta miedzią, gwarantować ma niską impedancję i obniża wpływ szumu. Na podstawie badań jakości dźwięku grubość przedniego panelu, wykonanego z niemagnetycznej aluminiowej płyty, ustalono na 7 mm, górnego na 6 mm. To pomaga eliminować wibracje i niekorzystny wpływ na sygnał audio.

CD-S3000: połączenie odtwarzacza SA-CD i przetwornika C/A USB

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

CD-S300. łączy referencyjny odtwarzacz SA-CD i przetwornik C/A. Za pomocą USB możliwe jest bezpośrednie przesłanie cyfrowego dźwięku w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów wprost z komputera.

CD-S300. obsługuje protokół ASIO 2.0. oraz wykorzystuje konwersję C/A i wyjście zbalansowanego sygnału. W CD-S3000 zastosowano także specjalny tryb Pure Direct, a wyłączenie cyfrowego obwodu dodatkowo zwiększa jakość analogowego wyjścia.

CD-S300. został stworzony z taką samą dbałością, jak wzmacniacz zintegrowany A-S3000. Umieszczenie cyfrowego obwodu i jego zasilania po lewej stronie oraz analogowego obwodu wraz z zasilaniem po prawej, zapewnia symetryczną strukturę z odseparowanymi sekcjami cyfrową i analogową. W celu zredukowania oddziaływania upływu magnetycznego i wibracji transformatory mocy osłonięte są obudową pokrytą miedzią. Zminimalizowanie interferencji zapewniać ma czyste brzmienie.

W CD-S300. sygnał z przetwornika C/A przesyłany jest poprzez jednostopniową konfigurację przetwornika prądowo-napięciowego, opartą na elementach dyskretnych. Ta jednostopniowa konfiguracja z wysokim współczynnikiem narastania sygnału mocno obniża stratę sygnału audio w porównaniu z wielostopniową konfiguracją obwodu. CD-S3000 wykorzystuje przetwornik C/A ES9018 firmy ESS Technology, Inc. Zapewnia on 32-bitową obróbkę dźwięku.

Seria Yamaha S300. będzie dostępna w sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku. Cena urządzeń nie jest jeszcze znana.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)