Rzadsze aktualizacje Google Android

Rzadsze aktualizacje Google Android07.06.2010 00:23
Rzadsze aktualizacje Google Android
Źródło zdjęć: © Google

Andy Robin, ojciec chrzestny systemu Android, w wywiadzie udzielonym magazynowi Mercury News powiedział, że częstotliwość pojawiania się nowych wersji systemu mobilnego od Google najprawdopodobniej ulegnie zmianie.

*Andy Rubin, ojciec chrzestny systemu Android, w wywiadzie udzielonym magazynowi _ Mercury News _ powiedział, że częstotliwość pojawiania się nowych wersji systemu mobilnego od Google najprawdopodobniej ulegnie zmianie. *

Według Rubina, dotychczasowa, a więc dwa razy do roku, aktualizacja Androida wynikała z faktu, że był to nowy system i należało dostosować go do wymagań rynku. Ponieważ system ten jest już praktycznie dojrzały, nie ma więc potrzeby tak częstej jego aktualizacji.

Kolejnym powodem, jak mówi Rubin, zmiany cyklu wydawniczego Androida jest fakt, że każda nowa wersja systemu wymaga od producentów dostosowania go do swoich urządzeń. A z tym nie radzą sobie oni zbyt dobrze - właśnie przez częstotliwość pojawiania się jego nowych wersji.

Andy Rubin przyznał również, że pierwsza wersja Androida, oznaczona jako 1.0, tak naprawdę nie była w pełni gotowa do wydania i bardziej powinno się ją określać jako wersję 0.8. Jednak w tamtym czasie wydanie niedokończonej wersji systemu było, według niego, najlepszym rozwiązaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)