ycipk-p3j0as

Ruszył Latarnik Wyborczy. Sprawdź, na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu 2019

Latarnik Wyborczy to strona umożliwiająca porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Właśnie ruszyła edycja z okazji wyborów do Sejmu i Senatu, które odbędą się w październiku 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył Latarnik Wyborczy z okazji wyborów do Sejmu i Senatu 2019.
Ruszył Latarnik Wyborczy z okazji wyborów do Sejmu i Senatu 2019. (East News, Fot: Lukasz Szelemej)
ycipk-p3j0as

Jak informuje strona Latarnika Wyborczego, łącznie w ciągu wszystkich edycji skorzystało z niej ponad 5 milionów osób. Twórcą strony jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, czyli największa organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją w Polsce.

Czytaj też: 5G. PiS zapowiada, a operatorzy się niepokoją

Latarnik Wyborczy – jak działa

ycipk-p3j0as

Latarnik Wyborczy opiera się na faktycznych odpowiedziach udzielonych przez komitety, a nie sporządzonych na podstawie ich programów wyborczych. Twórcy Latarnika przed każdymi wyborami przygotowują pytania dotyczące najbardziej aktualnych tematów życia publicznego. Pytania te wysyłają do komitetów wyborczych i na podstawie odpowiedzi zwrotnych sporządzają szablon Latarnika Wyborczego.

Test polega na zaznaczaniu, czy zgadzamy się z przedstawionymi po kolei postulatami dotyczącymi zagadnień społecznych, ekonomicznych i światopoglądowych. Po jego ukończeniu, nasze odpowiedzi zostają porównane z odpowiedziami komitetów. Latarnik układa dla nas je po kolei - od tego, z którym jesteśmy najbardziej zgodni, po ten, z którym zgadzamy się najmniej.

ycipk-p3j0as

Czytaj też: Wybory europarlamentarne na Facebooku. 2,5 mln lajków wystawionych na działanie propagandy

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p3j0as

ycipk-p3j0as
ycipk-p3j0as