Rusza domenowa rewolucja w internecie

Rusza domenowa rewolucja w internecie
Źródło zdjęć: © chip.pl

16.01.2012 10:42, aktual.: 16.01.2012 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers od teraz zezwala na dowolną treść domeny najwyższego poziomu. A zatem nie tylko .com, .org, .net, i tak dalej, ale również .chip, .download, i tym podobne.

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers od teraz zezwala na dowolną treść domeny najwyższego poziomu. A zatem nie tylko .com, .org, .net, i tak dalej, ale również .tech, .download, i tym podobne.

Decyzja ICANN jest krytykowana przez wielu, w tym Federalną Komisję Handlu. Argumenty przeciw są takie, że w sieci powstanie niepotrzebny bałagan, a jedynymi beneficjentami tej zmiany będą zasiadający w zarządzie sprzedawcy domen. Inni przeciwnicy uważają, że ochrona znaków towarowych będzie dużo trudniejsza, na czym ucierpią ich posiadacze i konsumenci.

Każdy może zarejestrować nową domenę o dowolnej treści, ograniczenia są znikome. Domena najwyższego poziomu kosztuje w tym momencie 185 tysięcy dolarów. Swoje zainteresowanie nimi wyraziły już władze Berlina, Paryża i Nowego Jorku. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)