Rusza domenowa rewolucja w internecie

Rusza domenowa rewolucja w internecie

Rusza domenowa rewolucja w internecie
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.01.2012 10:42, aktualizacja: 16.01.2012 10:59

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers od teraz zezwala na dowolną treść domeny najwyższego poziomu. A zatem nie tylko .com, .org, .net, i tak dalej, ale również .chip, .download, i tym podobne.

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers od teraz zezwala na dowolną treść domeny najwyższego poziomu. A zatem nie tylko .com, .org, .net, i tak dalej, ale również .tech, .download, i tym podobne.

Decyzja ICANN jest krytykowana przez wielu, w tym Federalną Komisję Handlu. Argumenty przeciw są takie, że w sieci powstanie niepotrzebny bałagan, a jedynymi beneficjentami tej zmiany będą zasiadający w zarządzie sprzedawcy domen. Inni przeciwnicy uważają, że ochrona znaków towarowych będzie dużo trudniejsza, na czym ucierpią ich posiadacze i konsumenci.

Każdy może zarejestrować nową domenę o dowolnej treści, ograniczenia są znikome. Domena najwyższego poziomu kosztuje w tym momencie 185 tysięcy dolarów. Swoje zainteresowanie nimi wyraziły już władze Berlina, Paryża i Nowego Jorku. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)