ycipk-1hkcj0

RPA. Odnaleziono niesamowity diament. Może stać się najdroższym w historii

W kopalni Cullinan, Republika Południowej Afryki, znaleziono 20-karatowy, niebieski diament. Jego wartość może pobić dotychczasowe rekordy. Już w tym momencie mówi się o kilkudziesięciu milionach dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 20-karatowy diament znaleziono w RPA
Ponad 20-karatowy diament znaleziono w RPA (Petra Diamonds)
ycipk-1hkcj0

20-karatowy diament wykopano w RPA. Jego dokładna wartość nie została jeszcze określona, ale to będą przynajmniej dziesiątki milionów dolarów. Minerał należy do typu IIb, czyli diamentów zabarwionych borem. To już drugi tego typu diament wykopany w tym roku, ale tym razem znacznie większy. 8 marca odnaleziono kamień typu IIb o wadze 6,12 karata.

Kopania Cullinan słynie z pięknych, błękitnych diamentów, zabarwionych borem. Jednym z najsłynniejszych kamieni jest ten nazwany po nazwie kopalni "Cullinan I" lub "Gwiazda Afryki". Ma ponad 530,2 karatów i do 1985 był największym diamentem świata.

ycipk-1hkcj0

W Cullinan znaleziono już wiele błękitnych diamentów. Jak twierdzą włodarze kopalni, to jedyne miejsce na świecie, gdzie systematycznie można znaleźć te wyjątkowe kamienie. Trudno się nie zgodzić, w tym roku wykopano ich już kilka.

Zobacz też: USA. Znalazła diament podczas oglądania poradnika "jak znajdować diamenty"

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1hkcj0
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1hkcj0

ycipk-1hkcj0
ycipk-1hkcj0