Router Linksys do obsługi Internetu z sieci komórkowych: WRT54G3G

Router Linksys do obsługi Internetu z sieci komórkowych: WRT54G3G

Router Linksys do obsługi Internetu z sieci komórkowych: WRT54G3G
27.11.2008 14:27, aktualizacja: 28.11.2008 13:16

Linksys przedstawia szerokopasmowy router WRT54G3G. Przeznaczony jest dla do osób, które korzystają z internetu dostarczanego przez operatorów komórkowych. Zapewnia obsługę technologii radiowych: 3G, EDGE oraz GPRS.

Router ten pozwala zbudować sieć komputerową w każdym miejscu, będącym w zasięgu telefonii komórkowej –. a więc np. tam, gdzie brak dostępu do stałego łącza. Operator komórkowy dostarcza kartę PCMCIA, którą należy umieścić w routerze. Służy ona do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, np. w technologii 3G lub EDGE. Następnie, w oparciu o router Linksys, budujemy domową sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP.

„Internet radiowy ma dwie zalety. Jest mobilny, a więc pozwala surfować po sieci np. w pociągu czy na plaży. Zapewnia jednocześnie zasięg tam, gdzie brak stałego łącza –. czyli pozwala zbudować domową sieć komputerową poza miastem, w miejscach ograniczonego dostępu do internetu. Ponieważ popularność usług mobilnych szybko rośnie, potrzebne są urządzenia do ich obsługi w domu, takie jak router WRT54G3G” - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Obraz
© Linksys router WRT54G3G (fot. Linksys)

Bezpieczna sieć domowa
Urządzenie zapewnia ochronę danych przed atakami internetowymi, m. in. dzięki obsłudze: Firewall SPI, standardów WPA/WPA2 oraz filtrów adresów IP, MAC i TCP/IP.

*Dane techniczne *
Model WRT54G3. posiada punkt dostępowy sieci bezprzewodowej z wbudowanym routerem szerokopasmowym do dzielenia łącza radiowego 3G/UMTS/EDGE/GPRS. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik FastEthernet. Urządzenie umożliwia dostęp do internetu również za pomocą modemu kablowego podłączonego do portu WLAN. Karta PCMCIA nie jest dołączana do zestawu.

Ceny oraz dostępność
Obecnie router WRT54G3G dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w obniżonej cenie 519 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)