Rosyjskie służby zarejestrowały wszystkie domeny z Putinem

Rosyjskie służby zarejestrowały wszystkie domeny z Putinem

Rosyjskie służby zarejestrowały wszystkie domeny z Putinem
20.09.2010 11:29

Federalna Służba Ochrony, rządowa agencja zajmująca się chronieniem najważniejszych osobistości w Rosji, poinformowała o wycofaniu swoich wniosków o zarejestrowanie adresów internetowych Putin2012.rf i Putin-2012.rf

"Służba zajmuje się rejestrowaniem adresów internetowych dla organów władzy państwowej, w tym Administracji Prezydenta, rządu, ministerstw i Dumy Państwowej, ale nie uczestniczy w przygotowaniach do kampanii wyborczych" - napisano w oświadczeniu Federalnej Służby Ochrony.

Obraz
© Gdyby Steve Jobs (po prawej) mieszkał w Rosji, zapewne zagłosowałby na obecnego prezydenta (po lewej) (fot. AFP)

Internetowy portal Gazeta.ru poinformował w piątek, że Służba zarejestrowała 42. adresy internetowe pisane cyrylicą, w tym Putin2012.rf i Putin-2012.rf. Obserwatorzy życia politycznego w Rosji odebrali to jako kolejny sygnał potwierdzający, że premier Władimir Putin zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2012 roku.

Tym bardziej, że żaden z zarejestrowanych przez Federalną Służbę Ochrony adresów nie wiąże obecnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa z wyborami.

Federalna Służba Ochrony formalnie podlega prezydentowi Federacji Rosyjskiej. Miedwiediew po objęciu urzędu nie zmienił jej szefa. Od 200. roku jest nim niezmiennie generał Jewgienij Murow.

Putin utrzymuje, że nie zdecydował jeszcze, czy w 201. roku stanie do walki o prezydenturę, natomiast Miedwiediew nie ukrywa, że rozważa ubieganie się o reelekcję. Większość analityków spodziewa się jednak powrotu Putina na Kreml.

Rzecznik szefa rządu Rosji Dmitrij Pieskow zaprzeczył, jakoby rejestracja adresów internetowych była sygnałem, że premier planuje powrót na urząd prezydenta, który sprawował już w latach 2000-2008. "Z zarejestrowania adresów internetowych nie należy wyciągać daleko idących wniosków" - oświadczył Pieskow.

Jerzy Malczyk (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)