Rok 2011 rekordowy dla dedykowanych systemów nawigacji

Rok 2011 rekordowy dla dedykowanych systemów nawigacji

Rok 2011 rekordowy dla dedykowanych systemów nawigacji
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock
12.11.2010 09:50, aktualizacja: 12.11.2010 10:33

Rok 2011 ma być rekordowy pod względem ilości sprzedanych dedykowanych urządzeń do nawigacji satelitarnej. W kolejnych latach ich sprzedaż ma powoli spadać - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną Berg Insight

W 201. roku nabywców znajdzie 42 mln urządzeń tego typu. W kolejnych latach ich sprzedaż ma powoli, jednak systematycznie spadać. Wiązać się to będzie z nasyceniem największych rynków oraz konkurencją ze strony smartfonów obsługujących nawigację satelitarną.

Obraz

Podczas gdy rynki Europy oraz Ameryki Północnej są już prawie nasycone tego typu urządzeniami, o tyle te rozwijające się - jak Brazylia, Chiny Indie oraz Rosja - wciąż mają ogromny potencjał. I to one będą siłą napędową rynku.

Wciąż jednak rynek akcesoriów do nawigacji będzie miał się całkiem dobrze. Wszystko dlatego, że w krajach rozwiniętych klienci będą korzystać co najmniej z kilku urządzeń, które umożliwiają wskazywanie drogi krok po kroku.

Producenci starają się zapobiec zmniejszeniu popytu na swoje urządzenia poprzez oferowanie dodatkowych funkcjonalności czy usług. Większe ekrany czy zintegrowana łączność komórkowa mają być tymi, które przekonają klientów do zakupu nowego urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)