Recenzja PhotoWorks: nowego i szybkiego edytora zdjęć na komputery PC

Recenzja PhotoWorks: nowego i szybkiego edytora zdjęć na komputery PC
Źródło zdjęć: © AMS Software | AMS Software

06.02.2020 11:46, aktual.: 11.02.2020 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PhotoWorks to edytor zdjęć, w którym znajdziemy zestaw inteligentnych narzędzi i nowatorski, przejrzysty interfejs w całości po polsku. Kilka kliknięć w programie wystarczy, żeby zmienić niewyróżniające się zdjęcie w fotografię budzącą zachwyt, a to za sprawą przycisków pozwalających na automatyczne zastosowanie niektórych funkcji. Jednym z dostępnych narzędzi jest Portrait Magic – funkcjonalność wykorzystująca rozpoznawanie twarzy i ułatwiająca retusz zdjęć. Dzięki niej i innym narzędziom PhotoWorks – program do obróbki zdjęć na komputery PC – stanowi pozycję godną uwagi.

Kto powinien się zainteresować?

Główną zaletą PhotoWorks jest możliwość automatycznej edycji zdjęć. W PhotoWorks nie znajdziemy rozwijanych list, które przytłoczą nas możliwościami i zmuszą do długiego szukania właściwego narzędzia. Ten prosty edytor zdjęć zaprojektowano z myślą o wygodnym i szybkim działaniu. Z pewnością spodoba się początkującym fotografom, ale i starzy wyjadacze powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

Przyjrzyjmy się niektórym możliwościom PhotoWorks. Pamiętajcie, że to tylko krótki przegląd wybranych funkcji tego edytora zdjęć na komputer. Sami możecie przekonać się o jego działaniu, pobierając darmową wersję próbną z oficjalnej strony, na której znajdziecie też poradniki w języku polskim. Może jednak okazać się, że żadne poradniki nie będą konieczne. Nawet osoby korzystające z edytora po raz pierwszy powinny dać sobie radę, ponieważ interfejs jest wyjątkowo przejrzysty.

Obraz
© AMS Software | AMS Software

Na początek korekta

Na początku wita nas pierwsza z brzegu zakładka „Korekta”. To tutaj znajdziemy funkcję autokorekty, za pomocą której poprawimy zdjęcia właściwie natychmiast. Wystarczy jedno kliknięcie. Jeśli jednak uznamy, że uzyskany efekt odbiega od naszych oczekiwań, można go modyfikować. Suwaki po prawej stronie umożliwiają kontrolę nasycenia, jaskrawości, temperatury, tinty itp. Dostępne są też opcje zmiany tonacji, kolorów i ostrości. Dodatkowo znajdziemy suwak do zmiany wartości autokorekty, dzięki czemu efekt będzie słabszy lub silniejszy, w zależności od naszego wyboru. Wszystko bardzo łatwo dostosować do swoich wymagań i gustu.

Obraz
© AMS Software | AMS Software

Narzędzia dla profesjonalistów

Przechodząc do zakładki Narzędzia, widzimy że PhotoWorks to profesjonalny edytor zdjęć. Doświadczeni użytkownicy rozpoznają dostępne tutaj, bardziej zaawansowane funkcjonalności, takie jak krzywe czy Tone Mapping. Mimo tego również osoby niedoświadczone z łatwością odnajdą się w tej zakładce programu. Na przykład narzędzie do zmiany tła jest dziecinnie proste w obsłudze i każdy poradzi sobie z jego obsługą, choćby posiłkując się poradnikiem w wyskakującym okienku. To także tutaj dodamy efekt winiety, naprawimy problemy z geometrią zdjęcia i oczywiście przytniemy fotografię, korzystając z wielu dostępnych opcji i stylów.

Obraz
© AMS Software | AMS Software

Podrasowany retusz

To w zakładce Retusz znajdują się jedne z najcięższych dział tego programu do obróbki zdjęć na komputer. Łatwo zauważyć, jak dostępne tu funkcje mogą przydać się profesjonalnym fotografom, bowiem oprogramowanie korzysta z technologii rozpoznawania twarzy do automatycznego ulepszania zdjęć portretowych, przez co praca staje się szybka i skuteczna. Mamy tu narzędzie do modelowania twarzy i wspomniane już wcześniej Portrait Magic.

Portrait Magic

To prawdopodobnie z tym narzędziem gros użytkowników PhotoWorks spędzi najwięcej czasu. Tutaj w sposób automatyczny lub ręczny usuną niedoskonałości skóry i wprowadzą kosmetyczne zmiany np. w wyglądzie oczu, nosa czy ust. Dostępne funkcje pozwalają między innymi na:

● Wygładzanie skóry.

● Usuwanie przebarwień.

● Zmianę tonacji skóry.

● Usuwanie cieni pod oczami.

● Wyostrzenie brwi.

● Wybielanie zębów.

● Całą masę opcji związanych z kosmetyką ust.

Obraz
© AMS Software | AMS Software

Podsumowanie

PhotoWorks posiada minimalistyczny interfejs, pod którym kryje się potężny zestaw narzędzi. Łatwo z nich korzystać bez względu na posiadane umiejętności. Sprawę ułatwiają poradniki dostępne na stronie internetowej i w programie. Warto przekonać się samemu, pobierając edytor zdjęć PhotoWorks za darmo w wersji trial z naszego katalogu oprogramowania.

Materiał powstał we współpracy z AMS Software

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)