Reality show w kosmosie. Space Hero wyśle swojego kandydata na ISS

Reality show w kosmosie. Space Hero wyśle swojego kandydata na ISS

Reality show w kosmosie
Reality show w kosmosie
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
18.09.2020 13:01, aktualizacja: 01.03.2022 13:54

Space Hero, amerykańska firma produkcyjna przekonuje, że jest pierwszym przedsiębiorstwem zajmującym się kosmicznymi mediami. Twierdzi również, że zapewniła sobie miejsce w misji SpaceX, która w 2023 roku poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Firma Space Hero ma pomysł na zyskanie jeszcze większego rozgłosu. Jej plan polega na stworzeniu reality show, w którym uczestnicy z całego świata będą rywalizować o bilet na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Reality show w kosmosie

Według portalu Deadline uczestnicy będą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, które pozwolą wyłonić zwycięzcę. W trakcie wykonywanych zadań sprawdzą swoją "siłę fizyczną, psychiczną i emocjonalną, cechy, które są niezbędne dla astronauty w kosmosie”.

Elon Musk i SpaceX pomogą w realizacji pomysłu

Pod koniec reality show głosujący z całego świata wybiorą uczestnika, których ich zdaniem powinien polecieć w kosmos. Będzie to możliwe za sprawą SpaceX – firmy należącej do Elona Muska. SpaceX na 2023 rok zaplanowała komercyjny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Producenci reality show zapewniają, że kamery będą towarzyszyć wygranemu również na ISS, gdzie spędzi 10 dni razem z profesjonalnymi astronautami.

- Widzimy, jak świat zmienia się na naszych oczach. W takich czasach pragniemy spojrzeć na ludzi z właściwych powodów, więc nadszedł czas, aby rozejrzeć się wokół, aby znaleźć bohaterów, którzy zainspirują świetlaną przyszłość – powiedział twórca projektu Thomas Reemer w rozmowie z portalem Deadline.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)