RarmaRadio 2.31 - radio z sieci

RarmaRadio 2.31 - radio z sieci

RarmaRadio 2.31 - radio z sieci
Źródło zdjęć: © IDG.pl
28.01.2010 10:30, aktualizacja: 28.01.2010 11:09

W czasach gdy za słuchanie radia trzeba płacić abonament radiowo-telewizyjny warto pomyśleć o rezygnacji z tradycyjnego odbiornika i korzystaniu z radia internetowego. Potrzebny jest do tego jedynie dobry program - na przykład RarmaRadio.

RarmaRadio to narzędzie do odtwarzania i nagrywania audycji emitowanych przez internetowe rozgłośnie radiowe z całego świata. Obszerna baza stacji pozwoli każdemu użytkownikowi znaleźć interesujący go profil nadawcy. Można segregować audycje w zależności od typu emitowanej muzyki, kraju czy zupełnie losowo. Wyszczególnione są serwisy nowe, najczęściej słuchane i ulubione. Bazę nadawców można aktualizować przez Internet lub uzupełniać o własne wpisy. Program zawiera obszerną listę polskich rozgłośni.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Emitowane audycje można nagrywać na twardy dysk. Nagrywanie może być uruchamiane ręcznie bądź automatycznie o określonej godzinie. Do wyboru są cztery formaty zapisu - MP3. OGG, AAC i WMA.
Podczas słuchania muzyki program wyświetla informacje o wykonawcy i wyświetla okładkę płyty, z której pochodzi utwór. Oprócz stacji radiowych RarmaRadio zawiera też informacje o różnych kanałach telewizyjnych. Można je oglądać za pomocą odtwarzacza zdefiniowanego w opcjach aplikacji.

RarmaRadio dostępny jest w polskiej wersji językowej. Wersja testowa programu działa przez trzydzieści dni. Pełna wersja odtwarzacza kosztuje 3. dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)